Obserwuj w Google News

Pożar mieszkania w bloku. Dwie osoby nie żyją

1 min. czytania
08.10.2023 13:20
Zareaguj Reakcja

Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania, który wybuchł w nocy z soboty na niedzielę na warszawskim Targówku - poinformował PAP sierż. szt. Rafał Markiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Pożar mieszkania w bloku. Dwie osoby nie żyją
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. - Ok. 50 min. po północy doszło do pożaru mieszkania przy ul. Kolonijnej. Niestety, w tym pożarze zginęły dwie osoby, kobieta i mężczyzna w wieku 44 lat - poinformował PAP sierż. szt. Rafał Markiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Pożar na Targówku. Nie żyją dwie osoby

Starszy aspirant Bogdan Smoter ze stołecznej straży pożarnej relacjonował w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl, że ogień pojawił się na drugim piętrze. - Dowódca zastał na miejscu już pożar rozwinięty, co zmuszało do wyważenia drzwi i przystąpienia do natychmiastowego gaszenia. W mieszkaniu były dwie osoby, które ewakuowano. Lekarz od razu stwierdził zgon mężczyzny. Płci drugiej osoby nie można już było wskazać z tego względu, że ciało było już mocno zwęglone - opisał strażak.

Na miejscu pracowało m.in. osiem zastępów strażaków, a także policja i zespół ratownictwa medycznego. Jak powiedział sierż. szt. Rafał Markiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, "w tej chwili prowadzone są czynności w celu ustalenia okoliczności tego tragicznego zdarzenia".

PAP - Michał Torz

Redakcja poleca