Obserwuj w Google News

Legionella w warszawskim przedszkolu. Jest komunikat sanepidu

2 min. czytania
06.09.2023 11:06
Zareaguj Reakcja

Legionella została wykryta w jednym z warszawskich przedszkoli - podaje Wirtualna Polska. Jak informuje dyrekcja, dzieci są bezpieczne i nie ma potrzeby zamykania placówki.

legionella w warszawie
fot. Marek BAZAK /East News

Legionella wykryta w przedszkolu nr 20 w Warszawie. Informacje o wykryciu bakterii w placówce pojawiły się we wtorek 5 września wieczorem - podaje Wirtualna Polska.

"Przeprowadzone badania wody na okoliczność występowania bakterii legionella wykazały pozytywny wynik" - potwierdza sanepid. Jak informuje dyrekcja placówki, dzieci są bezpieczne i nie ma potrzeby zamykania przedszkola.

Redakcja poleca

Legionella w warszawskim przedszkolu

- O bakterii dostaliśmy informację po 21:00. Zdziwiło nas, że przedszkole pozostaje otwarte. Nie jestem typem panikarza i staram się wierzyć, że wytyczne sanepidu są rozsądne, ale nasze państwo na każdym kroku pokazuje, że może być zupełnie inaczej, więc pewien niepokój pozostaje – powiedział w rozmowie z naTemat.pl ojciec jednego z podopiecznych przedszkola.

Do 166 wzrosła liczba osób zakażonych bakterią Legionella w Rzeszowie. Do 21 wrosła liczba zgonów pacjentów, u których potwierdzono zakażenie – poinformował w środę rzeszowski sanepid.

Jak wynika z komunikatu Sanepidu, pierwsze zakażenie miały miejsce 30 lipca br., a szczyt zachorowań odnotowano pomiędzy 12-16 sierpnia br.

Nie przegap