Obserwuj w Google News

"Politycy, sprzedawczyki". Bosak przemawiał na Marszu Niepodległości, usłyszał wulgarne hasła

2 min. czytania
11.11.2023 16:09
Zareaguj Reakcja

"Politycy, sprzedawczyki", "konfa, wy śmi****, Polaków oszukujecie" - takie hasła dało się słyszeć podczas przemówienia Krzysztofa Bosaka, jednego z liderów konfederacji, na Marszu Niepodległości. 

Krzysztof Bosak
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Marsz Niepodległości rozpoczął się o godzinie 14:00. Uroczystości zainaugurowały odśpiewanie hymnu narodowego, odpalenie rac i przemówienia narodowców na rondzie Dmowskiego. Nie obyło się jednak bez incydentów. Zanim pochód ruszył, aktywiści klimatyczni zorganizowali blokadę Marszu Niepodległości

Incydent na Marszu Niepodległości. Wulgarne okrzyki w stronę Konfederacji

Gorąco było też podczas przemówienia jednego z liderów Konfederacji, Krzysztofa Bosaka. - Musimy stanąć w obronie polskiej niepodległości. Ona nie obroni się sama [...] niepodległość polega na tym, że w kluczowych sprawach decydujemy sami - mówił. 

Redakcja poleca

Na przemówienie Krzysztofa Bosaka ostro reagowali nacjonaliści, w tym przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać tłum skandujący wulgarne hasła w stronę lidera prawicowego ugrupowania. - Konfa, wy śmi****, Polaków oszukujecie", "politycy, sprzedawczyki" - słyszmy na filmie. 

Spór w środowisku narodowców

Od jakiegoś czasu w środowisku narodowców narasta konflikt. Jednym z punktów zapalnych była kwestia przejęcia Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i mediów powiązanych z tą organizacją. Z kolei w maju Robert Bąkiewicz został usunięty ze struktur jej władzy. 

Źródło: Radio ZET/Twitter

Nie przegap