Obserwuj w Google News

Próba zamachu bombowego w Warszawie. Podejrzana "interesowała się Państwem Islamskim"

2 min. czytania
20.11.2023 14:20
Zareaguj Reakcja

38-letnia kobieta z gminy Strzelin (woj. dolnośląskie) jest podejrzana o podłożenie ładunku wybuchowego na warszawskim Śródmieściu w nocy z 10 na 11 listopada. Policjanci podali, że została już zatrzymana. Podczas przeszukania jej mieszkania okazało się, że interesuje się sytuacją na Bliskim Wschodzie. Znaleziono też gadżety związane z Państwem Islamskim.

Zatrzymana 38-latka
fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu i stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw zatrzymali 38-latkę. Kobieta odpowie za spowodowanie zagrożenia i sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. 

38-latka podejrzana o podłożenie ładunku wybuchowego

Komenda Stołeczna Policji podaje, że 38-latka podejrzana jest o to, że "z 10 na 11 listopada tego roku podłożyła ładunek wybuchowy na jednej z ulic na warszawskim Śródmieściu". "Prowizoryczne urządzenie wybuchowe wypełnione pojemnikami z gazem i gwoździami mogło spowodować zagrożenie dla zdrowia i życia wielu ludzi, dlatego służby niezwłocznie zajęły się ustaleniem osoby odpowiedzialnej za jego podłożenie" - czytamy na stronie policji.

Redakcja poleca

Funkcjonariusze wpadli na trop 38-latki dzięki zabezpieczonym nagraniom z monitoringu. "Policjanci skupili swoje działania na kobiecie, która została uchwycona przez kamerę w miejscu podłożenia ładunku, a następnie dotarła na Dworzec Centralny, skąd odjechała pociągiem w kierunku Wrocławia. Ostatecznie dotarła do miejsca swojego zamieszkania w gminie Strzelin" - informuje Edyta Adamus ze stołecznej policji. 

"Interesowała się Państwem Islamskim"

Sprawą zajęli się funkcjonariusze ze stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Mundurowi zatrzymali 38-latkę w miejscu zamieszkania. "Podczas przeszukania okazało się, że zatrzymana interesuje się sytuacją, jaka ma miejsce na Bliskim Wschodzie. Policjanci zabezpieczyli przedmioty i gadżety związane z Państwem Islamskim oraz przedmioty, które mogły posłużyć do skonstruowania kolejnego ładunku wybuchowego" - podaje Edyta Adamus. 

Kobieta została przewieziona do Warszawy, gdzie w prokuraturze usłyszała zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o objęciu jej 3-miesięcznym aresztem.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap