Obserwuj w Google News

Sędzia TK odmówił badania alkomatem. Po kolizji zasłonił się immunitetem

2 min. czytania
20.11.2023 15:06
Zareaguj Reakcja

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał odmówić badania na zawartość alkoholu zasłaniając się immunitetem. Do sytuacji doszło po kolizji dwóch mercedesów na al. Szucha w Warszawie około godziny 10:00 w poniedziałek 20 listopada.

Sędzia TK odmówił badania alkomatem
fot. JAKUB WOSIK/REPORTER

Po godzinie 10:00 w poniedziałek na alei Szucha w Warszawie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Zderzyły się tam dwa mercedesy. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenie chcieli przebadać kierowców pod kątem zawartości alkoholu. Jeden z nich był trzeźwy, drugi odmówił badania, zasłaniając się immunitetem. 

Kolizja w Warszawie. Sędzia odmówił badania alkomatem

Polsat News, powołując się na informacje z policji podaje, że kierowca, który zasłonił się immunitetem to sędzia Trybunału Konstytucyjnego. TVN24 podaje z kolei, że na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy jednemu z kierowców. Na szczęście jego obrażenia nie były poważne i nie wymagał hospitalizacji. 

Redakcja poleca

Wiadomo też, że na miejscu pracowały dwie załogi ze stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego.

Biuro prasowe Trybunału Konstytucyjnego wydało komunikat

W godzinach popołudniowych biuro prasowe TK wydało komunikat w sprawie kolizji, z udziałem sędziego. Doprecyzowano, że uczestniczył w niej sędzia TK Bartłomiej Sochański. 

"W dniu 20 listopada 2023 r. miało miejsce zdarzenie komunikacyjne z udziałem Sędziego Trybunału Konstytucyjnego Bartłomieja Sochańskiego. Zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 30 listopada 2016 r. o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, 'za wykroczenia sędzia Trybunału odpowiada tylko dyscyplinarnie'. Bezpośrednio po zdarzeniu, po podjęciu czynności przez policję, sędzia poddał się badaniu alkomatem, który nie wykazał alkoholu w wydychanym powietrzu" - przekazano w komunikacie.

Źródło: Radio ZET/tvn24.pl/polsatnews.pl

Nie przegap