Obserwuj w Google News

Cały budynek stanął w ogniu. Są ofiary tragicznego pożaru

PAP
2 min. czytania
30.09.2023 13:36
Zareaguj Reakcja

Dwie osoby zginęły w pożarze, który w nocy z soboty na niedzielę wybuchł w budynku parterowym w Starej Miłośnie w Warszawie. Z pożarem walczyło 11 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Pożar
fot. NewsLubuski/East News (ilustracyjne)

Jak poinformował PAP aspirant Krzysztof Kosecki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w sobotę o godz. 1:13.

- W chwili dojazdu pierwszych zastępów okazało się, że budynek mieszkalny, parterowy, jest cały objęty pożarem. W trakcie rozpoznania okazało się, że jest to zamknięty pustostan, niezamieszkały. Jednak podczas działań gaśniczych i prac rozbiórkowych w budynku natrafiono w środku na dwa zwęglone ciała - powiedział asp. Kosecki.

Redakcja poleca

Stara Miłosna. Tragiczny pożar pustostanu. Dwie osoby nie żyją

Zaznaczył, że nie wiadomo, kim były ofiary pożaru. - Był to pustostan, więc możemy domniemywać, że były to osoby bezdomne, jednak nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić z całą pewnością - zastrzegł.

Poinformował, że w kulminacyjnym momencie akcji gaśniczej na miejscu pracowało 11 zastępów PSP i OSP. - Działania trwały od chwili przyjęcia zgłoszenia do godziny 6:12 rano, czyli całą noc - dodał. Podkreślił, że na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

PAP - Iwona Żurek

Nie przegap