Obserwuj w Google News

Nie żyje ksiądz Antoni z Sulejówka. Parafianie żegnają swojego proboszcza

2 min. czytania
22.11.2023 15:57
Zareaguj Reakcja

Nie żyje ksiądz Antoni Czajkowski. Smutną wiadomość przekazała w środę parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie pod Warszawą. Duchowny zmarł w wieku 75 lat.

Ksiądz Antoni Czajkowski
fot. Parafia Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie

Ks. kan. Antoni Czajkowski walczył z ciężką chorobą nowotworową. Zmarł w nocy z wtorku na środę (21/22 listopada). Miał 75 lat. W latach 2009-2023 był proboszczem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie. Duchownego wspominają pogrążeni w żałobie wierni: "Wspaniały ksiądz, na zawsze zostanie w naszej pamięci", "Bardzo go lubiłam, serdeczny, wspaniały człowiek", "Wielki żal. Cudowny człowiek", "Cudowny Kapłan".

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 27 listopada o godzinie 11. Ceremonii będzie przewodniczył biskup diecezjalny warszawsko-praski Romuald Kamiński. Ciało proboszcza zostanie złożone na cmentarzu parafialnym przy ulicy Łukasińskiego 45 w Sulejówku-Miłośnie.

Redakcja poleca

Kim był ks. kan. Antoni Czajkowski?

Ksiądz Antoni Czajkowski urodził się 12 listopada 1948 roku w Sokołach na Podlasiu. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1972 roku z rąk bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. W 2014 roku przez arcybiskupa Henryka Hosera został odznaczony przywilejem noszenia rokiety i mantoletu. W niedzielę 12 listopada świętował 75. urodziny.

Jako wikariusz posługiwał w parafiach: Św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach, NMP Matki Kościoła w Sulejówku, św. Małgorzaty w Kiernozi, Narodzenia NMP w Warszawie-Płudach, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach, Św. Jana Chrzciciela i Św. Stanisława w Stanisławowie, św. Józefa Robotnika w Sochaczewie, św. Wojciecha w Białej Rawskiej, Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie, Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie-Miedzeszynie, św. Floriana w Brwinowie, Matki Bożej Królowej Pokoju w Warszawie-Młocinach i Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap