Obserwuj w Google News

Horror na osiedlu w Warszawie. Znaleźli to w mieszkaniach 14-latków

2 min. czytania
14.03.2023 18:26
Zareaguj Reakcja

Dwaj 14-latkowie terroryzowali osiedle na warszawskim Ursynowie. Chłopcy niszczyli samochody i okradali inne dzieci. Zebrali też prawdziwy arsenał, przygotowując się do napadu na osiedlowy sklep – poinformowała policja.

Arsenał atrap broni palnej i noży
fot. Policja

Kilka dni temu przy ul. Szolc-Rogozińskiego na Ursynowie dwaj chuligani okradli młodych chłopców. Ubrani na czarno, z założonymi na twarz kominiarkami, grozili dzieciom atrapą broni. Te przerażone oddały im portfele i telefony. Złodzieje uciekli w stronę pobliskiego osiedla. Kolejny raz zaatakowali wieczorem 10 marca, przy ul. Grzegorzewskiej. Znowu okradli nastolatków grożąc atrapą broni.

Warszawa. 14-latkowie terroryzowali osiedle na Ursynowie

Ursynowscy policjanci ustalili, że złodzieje uciekli w stronę ulicy Cynamonowej. Po przejrzeniu monitoringu poznali sprawców. Przy kontenerze na odzież używaną znaleźli otwarte dwa plecaki, a obok nich leżały przedmioty należące do okradzionych wcześniej nastolatków.

Redakcja poleca

Okazało się też, że na w ciągu ostatnich dwóch lat ci sami nastoletni chuligani niszczyli samochody zaparkowane przy ul. Szolc-Rogozińskiego. Strzelali do nich z wiatrówki i rzucali w nie cegłami i kamieniami.

W sobotę 11 marca policjanci złożyli wizytę 14-letniemu mieszkańcowi osiedla przy ul. Szolc-Rogozińskiego, a chwilę później zapukali do drzwi mieszkania przy ul. Polinezyjskiej, gdzie mieszkał drugi 14-letni chuligan. U chłopców znaleziono arsenał atrap broni palnej i noży. Przyznali, że planowali napaść na jeden z osiedlowych punktów handlowych. W tym celu zakupili nawet łom.

– Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, policjanci z mokotowskiego wydziału do spraw nieletnich i patologii, w obecności rodziców, przesłuchali osoby nieletnie w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych, do których popełnienia się przyznali. Chłopcom zostało przedstawionych osiem czynów karalnych. Decyzją sądu rodzinnego 14-latkowie zostali objęci tymczasowym nadzorem kuratora sądowego – poinformowała asp. Iwona Kijowska z ursynowskiej policji.

RadioZET.pl/PAP