Obserwuj w Google News

Tragiczna śmierć przy pracy. Wiadomo, jak zginął 27-latek

PAP
1 min. czytania
14.01.2023 08:33
Zareaguj Reakcja

27-latek zmarł przy pracy w sortowni śmieci na Żeraniu w Warszawie. Prokuratura podała nowe informacje. W sprawie wszczęto śledztwo.

policja i karetka
fot. Adam STASKIEWICZ/East News (zdj. ilustracyjne)

Ruszyło śledztwo Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w sprawie wypadku w sortowni śmieci na Żeraniu (Białołęka). Zginął w nim 27-letni pracownik, którego wciągnęła maszyna do rozdrabniania odpadów. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna próbował ją ręcznie odblokować, kiedy nagle ruszyła.

Redakcja poleca

Wypadek w sortowni śmieci. Nowe informacje ws. śmierci 27-latka

Do wypadku w sortowni śmieci przy ul. Zarzecze na Żeraniu doszło w środę. Mężczyzna wpadł tam do maszyny, która rozdrabnia śmieci. Niestety, zginął na miejscu.

Jak przekazała w piątek Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że maszyna do zgniatania śmieci się zacięła. - 27-letni brygadzista próbował ją ręcznie odblokować i niestety ruszyła - powiedziała.

Dodała, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku przy pracy z art. 220 Kodeksu Karnego. Artykuł ten mówi, że kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Śledztwo prowadzone jest też na podstawie art. 155 Kodeksu Karnego, a więc nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka, za które grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP