Obserwuj w Google News

Tramwaj ciągnął za sobą pasażera. Mężczyzna nie żyje. Jest śledztwo

PAP
2 min. czytania
10.11.2023 15:30
Zareaguj Reakcja

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku tramwajowego, do którego doszło w czwartek na Grochowie. Pod kołami tramwaju zginął mężczyzna. Śledztwo prowadzone jest w kierunku spowodowania wypadku. 

Zdjęcie ilustracyjne
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

W czwartek wieczorem doszło do wypadku na skrzyżowaniu Waszyngtona i Grenadierów. Rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz wyjaśnił, że około  40-letni mężczyzna wysiadł z tramwaju i upadł. Gdy pasażer podnosił się, tramwaj ruszył i go rozjechał.
 
- Motorniczy zamknął drzwi pojazdu, spojrzał w lusterko, nie zauważył nic niepokojącego, ruszył, patrząc przed siebie, bo wjeżdżał na skrzyżowanie - powiedział Dutkiewicz.

Redakcja poleca

Tramwaj śmiertelnie potrącił mężczyznę w Warszawie. Jest śledztwo 

Motorniczy nie widział, że kogoś potrącił i pojechał dalej, ciągnąc ze sobą mężczyznę. Tramwaj zatrzymał dopiero przed mostem Poniatowskiego, gdy dostał informację od nadzoru ruchu. Dyżurny został poinformowany o wypadku przez motorniczego z następnego tramwaju. Pasażer zginął na miejscu. 
 
Dutkiewicz poinformował, że motorniczy został objęty opieką psychologiczną, ma też wsparcie prawnika. Nie było go w piątek w pracy. Motorniczy w Tramwajach Warszawskich pracuje od 2016 roku. 
 
Prokurator Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga powiedział PAP, że w tramwaju nie było monitoringu. - Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku spowodowania wypadku komunikacyjnego. Śledztwo prowadzone jest w sprawie - podkreślił prokurator. 
 
Dodał, że zlecona zostanie sekcja zwłok. Zabezpieczone też próbki krwi pod kątem badania na obecność alkoholu i środków odurzających.

Źródło: Radio ZET/PAP - Marta Stańczyk

Nie przegap