Obserwuj w Google News

Wisiał głową w dół, tracił przytomność. Dramatyczna akcja ratunkowa

1 min. czytania
05.12.2022 15:04
Zareaguj Reakcja

Rannego mężczyznę, wiszącego w kanale ciepłowniczym głową w dół, odnaleźli strażnicy miejscy z Warszawy. Jego noga była zakleszczona w metalową drabinkę. Pomoc przyszła w ostatniej chwili – mężczyzna tracił przytomność.

Warszawa. Uratowali mężczyznę z kanału
fot. Adam STASKIEWICZ/East News, zdj. ilustracyjne

Do nietypowej interwencji stołecznej straży miejskiej doszło przy kontroli węzłów ciepłowniczych przy ulicy Elektronowej. Funkcjonariusze z Warszawy kontrolowali w rejonie miejsce przebywania osób w kryzysie bezdomności. Nagle ich oczom ukazał się ranny mężczyzna, który wisiał zakleszczony w kanale ciepłowniczym.

Warszawa. Wisiał głową w dół. Dramatyczna interwencja

"Wisiał zakleszczony na drabince głową w dół i tracił przytomność" - poinformowała w poniedziałek stołeczna straż miejska. Jego noga była zakleszczona w elementy metalowej drabinki. "Mężczyzna nie odpowiadał na pytania strażników, a jedynie lekko poruszał rękami. Konstrukcja drabiny była bardzo niestabilna" - relacjonowali strażnicy miejscy ze stolicy.

Redakcja poleca

Na miejsce przyjechali strażacy i pogotowie ratunkowe. "Dwóch strażaków zeszło do kanału na linach. Sprawdzili parametry życiowe mężczyzny, ustabilizowali konstrukcję, a gdy to było już możliwe, trzeci strażak odciął fragment drabiny z zakleszczonym mężczyzną" - relacjonowała stołeczna SM.

straz miejska wawa
fot. screen Straż Miejska w Warszawie

Ranny mężczyzna został wydobyty za pomocą alpinistycznego sprzętu ratunkowego. Przekazano go ratownikom medycznym. Ranny stracił sporo krwi, był do tego bardzo wychłodzony. Trafił do szpitala specjalistycznego przy ul. Szaserów.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Aleksandra Kuźniar