Obserwuj w Google News

Ładunek wybuchowy w salonie fryzjerskim. Ewakuowano mieszkańców

1 min. czytania
29.01.2023 11:33
Zareaguj Reakcja

Policja w niedzielę rano w trakcie przeszukania spalonego salonu w stołecznym Wawrze znalazła bombę. - Policyjni pirotechnicy zdetonowali ładunek – poinformował PAP st. asp. Bogdan Smoter ze stołecznej Państwowej Straży Pożarnej. Policja na razie nie potwierdziła tej informacji.

policja
fot. Adam STASKIEWICZ/East News (zdj. ilustracyjne)

W nocy z soboty na niedzielę wybuchł pożar w salonie fryzjerskim przy ul. Poezji w Wawrze. Został on ugaszony przez strażaków. Akcja gaśnicza była sprawna i trwała ok. pół godziny.

Wawer. Ładunek wybuchowy w salonie fryzjerskim

- Nad ranem, po przeglądzie policji, sprawdzeniu lokalu, okazało się, że był tam również podłożony ładunek wybuchowy i o godz. 6.30 zostały zadysponowane służby na to samo miejsce łącznie z grupą pirotechniczną w policji – powiedział Smoter.

Redakcja poleca

Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia i ewakuowali kilkudziesięciu mieszkańców z budynku.

- Pirotechnicy wysadzili ładunek w pomieszczeniu – powiedział st. asp. Bogdan Smoter. - Lokatorzy prawdopodobnie już wrócili do swoich mieszkań – dodał.

Policja na razie nie potwierdziła informacji. - Jeszcze nie spłynęły do nas informacje z miejsca zdarzenia. Działała tam pirotechnika. To, że pirotechnicy coś zdetonowali, nie musi znaczyć, że w znalezionym przedmiocie był ładunek wybuchowy – poinformowano w Wydziale Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP