Zgwałcił i okradł 17-latkę. "Zaprowadził ją do pustostanu"

30.01.2023 21:51

Dzięki opublikowaniu w mediach wizerunku mężczyzny podejrzewanego o zgwałcenie 17-latki, policjanci z Zabrza ustalili personalia i zatrzymali poszukiwanego - podała w poniedziałek wieczorem śląska policja. Bliższe informacje w tej sprawie policjanci przedstawią we wtorek.

zgwałcił nastolatkę
fot. Policja Zabrze

"Dziękujemy za wszystkie udostępnienia. Zabrzańskim policjantom udało się ustalić tożsamość mężczyzny, którego wizerunek publikowaliśmy" - poinformowała śląska policja na swoim facebookowym profilu.

Zgwałcił i okradł 17-latkę. Policja publikuje wizerunek

Do gwałtu doszło przed tygodniem, w nocy z 23 na 24 stycznia. Jak ustalono, mężczyzna poznał 17-latkę w Sosnowcu i podstępem nakłonił, by pojechała z nim do Zabrza. Zaprowadził ją do pustostanu, gdzie dopuścił się zgwałcenia. Ponadto ukradł jej telefon i zegarek.

O opublikowaniu wizerunku sprawcy zdecydował prokurator prowadzący w tej sprawie postępowanie. W poniedziałek na stronie internetowej zabrzańskiej policji, a także w mediach społecznościowych, zamieszczono krótki film nagrany w miejskim autobusie. Na nagraniu widać mężczyznę w dżinsach i ciemnej kurtce, w kapturze na głowie.

"Wizerunek sprawcy został zarejestrowany w dniu zdarzenia przez kamery autobusu, którym sprawca oraz pokrzywdzona podróżowali razem z Katowic do Zabrza" - poinformowała policja, apelując o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Apel okazał się skuteczny - kilka godzin później funkcjonariusze znali już personalia mężczyzny i dokonali jego zatrzymania.

"Mężczyzna został zatrzymany" - potwierdził w rozmowie z PAP mł. asp. Łukasz Paździora z zespołu prasowego śląskiej policji. W poniedziałkowy wieczór trwały czynności z udziałem podejrzewanego o gwałt. Bliższe informacje w tej sprawie policja ma przedstawić we wtorek.

RadioZET.pl/ Policja/ PAP