,

Chciał zabić śrubokrętem. 4-miesięczna dziewczynka ledwo przeżyła

26.01.2023 14:08

Zarzuty usiłowania zabójstwa 4-miesięcznej dziewczynki oraz psychicznego i fizycznego znęcania się na matką dziecka usłyszał konkubent kobiety. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem.

Pogotowie
fot. Shutterstock

Do przeraźliwego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (22 stycznia) w jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego. Następnego dnia policja zatrzymała podejrzanego.

Zarzut usiłowania zabójstwa 4-miesięcznej dziewczynki

Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał zadać dwa ciosy w szyję 4-miesięcznej dziewczynki narzędziem podobnym do śrubokrętu. – W toku postępowania konkubentowi matki przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa jej dziecka – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prok. Leszek Karp.

– Niezwłoczna interwencja matki, natychmiastowe udzielenie dziecku pomocy przedmedycznej przez członków rodziny, a następnie pomocy medycznej przez personel szpitala spowodowało, iż ono przeżyło. Aktualnie dziewczynka jest w szpitalu, a jej stan ma być stabilny – dodał Karp.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny na trzy miesiące. Usiłowanie zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się