Obserwuj w Google News

Dramat na trasie pociągu. "Mężczyzna leżał na torach". Policja: to 15-latek

2 min. czytania
22.11.2023 21:15
Zareaguj Reakcja

15-latek został śmiertelnie potrącony na torach kolejowych w miejscowości Belęcin (woj. wielkopolskie). Spowodowało to utrudnienia na trasie dwóch pociągów.

Pociąg
fot. Dawid Tatarkiewicz/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragedii doszło we wtorek po południu w miejscowości Belęcin niedaleko Wolsztyna (woj. wielkopolskie). Jak podał lokalny portal wlkp112.pl, przed godz. 17 służby ratunkowe otrzymały informację o śmiertelnym potrąceniu człowieka na torach kolejowych.

Belęcin. 15-latek śmiertelnie potrącony przez pociąg

Na miejsce zdarzenia dotarła policja, straż pożarna, a także zespół ratownictwa medycznego. Osoby potrąconej nie udało się jednak uratować - mężczyzna zginął na miejscu. - Zostaliśmy poproszeni o wsparcie policji. Mężczyzna leżał na torach. Niestety, stwierdzono zgon - przekazał w rozmowie z serwisem Bartosz Kasiński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

Jak poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie asp. sztab. Wojciech Adamczyk, śmierć na miejscu poniósł 15-letni mieszkaniec gminy Siedlec. Dodał, że członkowie załogi pociągu, jak również pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Z uwagi na okoliczności pasażerom zapewniono transport zastępczy.

Redakcja poleca

Adamczyk wskazał, że torowisko na odcinku, gdzie doszło do zdarzenia zostało zabezpieczone przez mundurowych. - Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, poddali też badaniu alkotestem maszynistę i kierownika pociągu ustalając w ten sposób, że mężczyźni byli trzeźwi - podkreślił.

Przekazał również, że decyzją prokuratora ciało nastolatka zabezpieczone zostało do badań sekcyjnych. - W sprawie wszczęte zostało postępowanie, w toku którego wyjaśniane będą przyczyna i okoliczności tego tragicznego zdarzenia - zaznaczył Adamczyk.

Belęcin. Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku

Jak podał natomiast portalpasazera.pl, wypadek spowodował utrudnienia w ruchu kolejowym. Z komunikatu wynika, że mężczyzna został potrącony przez pociąg relacji Leszno-Zbąszynek, co poskutkowało opóźnieniem pociągu relacji Wolsztyn-Stefanowo.

Źródło: Radio ZET/wlkp112.pl/portalpasazera.pl/Wolsztyn112

Nie przegap