Obserwuj w Google News

Porwanie w centrum Poznania. "Patrole w trybie alarmowym"

2 min. czytania
14.11.2023 12:47
Zareaguj Reakcja

Grupa osób pobiła i porwała mężczyznę w centrum Poznania. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 22 na oczach świadków, którzy zaalarmowali policję. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegóły zdarzenia.

Policja
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

W poniedziałek 13 listopada po godzinie 22 w centrum Poznania doszło do porwania mężczyzny. Sprawa została opisana na profilu "poznan_moment" w mediach społecznościowych. "Na al. Marcinkowskiego doszło do pobicia i porwania osoby przez 4 napastników w czarnym audi" - napisano. Świadkowie zdarzenia zaalarmowali policję.

- Otrzymaliśmy telefoniczne zgłoszenie, że grupa osób miała siłą wciągnąć mężczyznę do samochodu. Po tej informacji w trybie alarmowym w to miejsce zostały skierowane patrole policjantów - mówi w rozmowie z portalem RadioZET.pl sierż. sztab. Łukasz Paterski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Redakcja poleca

Porwanie mężczyzny w Poznaniu. Policja apeluje o pomoc

Policjanci zebrali informacje od świadków zdarzenia oraz sprawdzili okoliczny teren. Dodatkowo funkcjonariusze szukali auta, którym mieli uciec porywacze. - Auto nie zostało odnalezione - dodaje sierż. sztab. Łukasz Paterski.

W działania zaangażowano policjantów z pionu kryminalnego, którzy wyjaśniają, co dokładnie wydarzyło się na al. Marcinkowskiego, kim byli porywacze oraz kim jest porwany mężczyzna. Mundurowi nie mają obecnie więcej informacji.

Jak udało nam się ustalić, poznańscy policjanci nie odnotowali w ostatnich godzinach żadnego zaginięcia. Sprawa jest rozwojowa.

Policja apeluje do osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia, aby zgłosiły się na Komisariat Policji Poznań Stare Miasto lub pod numerem telefonu 47 77 124 11. - Każda informacja, nawet najdrobniejsza, będzie dla nas cenna - dodaje sierż. sztab. Łukasz Paterski.

Źródło: Radio ZET/Policja

Do porwania doszło w centrum Poznania

Nie przegap