Obserwuj w Google News

Nie żyją 16- i 19-latka. Zagadkowe okoliczności, prokuratura zabiera głos

2 min. czytania
16.11.2023 15:57
Zareaguj Reakcja

Poznańscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w sprawie śmierci dwóch kobiet w wieku 16 i 19 lat, do których doszło w połowie listopada. "Kluczowe będą wyniki sekcji zwłok, w tym badań toksykologicznych" - przekazał portalowi RadioZET.pl prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Karetka
fot. RadioZET.pl

W połowie listopada w Poznaniu i w powiecie poznańskim doszło do zagadkowych śmierci dwóch kobiet w wieku 16 i 19 lat. Niewyjaśnione przyczyny zgonu osób w tak młodym wieku spowodowały, że w te sprawy postanowiła zaangażować się policja oraz prokuratura.

"Śledczy z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto i Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto ustalają przyczyny i okoliczności śmierci" - przekazał portalowi RadioZET.pl prok. Łukasz Wawrzyniak. Ciała zmarłych kobiet zostały zabezpieczone do sekcji zwłok.

Redakcja poleca

Poznań. Nie żyją dwie młode kobiety. Sprawę bada policja i prokuratura

"Kluczowe będą wyniki sekcji zwłok, w tym wyniki badań toksykologicznych" - dodał prok. Łukasz Wawrzyniak. Kobiety mogły umrzeć z powodu reakcji organizmu na zażycie mieszanki opioidów w postaci silnych leków przeciwbólowych - nieoficjalnie ustalił portal RadioZET.pl.

"Na obecnym etapie postępowania nie można potwierdzić, że śmierć tych osób została spowodowana zażyciem wskazanych (zapytaliśmy o konkretne substancje - przyp. red.) leków" - dodał prok. Łukasz Wawrzyniak.

Śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny śmierci kobiet. "Na tę chwilę, w związku z tymi zdarzeniami, nikt nie został zatrzymany" - przekazała portalowi RadioZET.pl podinsp. Iwona Liszczyńska z Zespołu Prasowego KWP w Poznaniu.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap