Obserwuj w Google News

Wyciekł chlorek metylenu na uniwersytecie. Są poszkodowani, na miejscu służby

2 min. czytania
15.11.2023 14:36
Zareaguj Reakcja

Na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu zostały uszkodzone trzy butelki chlorku metylenu. Na miejscu jest straż pożarna, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

wyciek chlorku metylenu
fot. Radio ZET

W Poznaniu w budynku Uniwersytetu Medycznego przy ul. Rokietnickiej w laboratorium wydziału farmaceutycznego doszło do uszkodzenia trzech butelek chlorku metylenu. 

Poznań. Wyciek chlorku metylenu w budynku uniwersytetu

Na miejscu jest nasz reporter Miłosz Balcerzak. W akcji jest siedem zastępów straży pożarnej.

Jak przekazał nam Marcin Tecław, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, dwie osoby zostały poszkodowane. Budynek nie został ewakuowany, a pracownicy sami wydzielili bezpieczną strefę.

wyciek chlorku metylenu
fot. Radio ZET

- W tym budynku mieliśmy zajęcia. Zobaczyliśmy, że stoją tu służby. Nie wiemy, czym to jest spowodowane. Nie było żadnej ewakuacji - mówił w rozmowie z RadioZET.pl Michał, student tej uczelni. Jakie są właściwości chlorku metylenu? - To toksyczna, palna i lotna substancja - powiedziała Julia, studentka Uniwersytetu Medycznego.

- Krążą słuchy, że przewróciła się szafka z odczynnikami. Podobno m.in. się ulotnił chlorek metylenu. W środku strażacy przeprowadzają dekontaminację. Na miejscu jest Zespół Ratownictwa Medycznego, więc prawdopodobnie ktoś doznał podtrucia - relacjonował Jakub, który mieszka w pobliskim akademiku.  

Chlorek metylenu to chlorowa pochodna metanu. Działa drażniąco na skórę i oczy oraz toksycznie po wchłonięciu przez drogi oddechowe lub połknięciu.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap