Obserwuj w Google News

Zabójca polskiego zapaśnika aresztowany. Szukali go "łowcy głów"

2 min. czytania
15.11.2023 18:45
Zareaguj Reakcja

Poszukiwany od ponad trzech lat sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym został zatrzymany w Hiszpanii. Olgierd M. był poszukiwany listem gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania za pobicie cenionego poznańskiego sportowca Dominika Sikory, który w wyniku ciężkich obrażeń zmarł w szpitalu.

Zabójca polskiego zapaśnika aresztowany. Szukali go "łowcy głów"
fot. Policja Wielkopolska

Wszystko wydarzyło się w styczniu 2020 roku przed jednym z klubów na poznańskim Starym Rynku. Dominik Sikora, zawodnik poznańskiego klubu zapaśniczego i ceniony sportowiec, został uderzony w twarz przez Olgierda M. Cios został zadany z taką siłą, że Dominik upadł na bruk i wymagał pilnej pomocy medycznej. Zapaśnik trafił do szpitala, gdzie kilka dni później zmarł.

Poznańscy policjanci szybko ustalili personalia sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Niestety, podejrzany zniknął. Funkcjonariusze wystąpili do sądu o wydanie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania. "Ze wstępnych ustaleń wynikało, że Olgierd M. mógł uciec do Szwajcarii. Mógł też ukrywać się w innych krajach poza Unią Europejską." - opisują w komunikacie wielkopolscy policjanci.

Redakcja poleca

Olgierd M. podejrzany o ciężkie pobicie Dominika Sikory został zatrzymany

W poszukiwania mężczyzny włączyli się poznańscy "łowcy głów", którzy specjalizują się w tego typu sprawach. Niestety, przez kolejne lata mundurowi nie mogli namierzyć Olgierda M. Przełom w sprawie nastąpił dopiero w listopadzie br. kiedy funkcjonariusze z Poznania otrzymali wiadomość od hiszpańskiej Policji. "Został zatrzymany w miejscowości Elche koło Alicante" - relacjonują policjanci.

Olgierd M. ukrywał się w miejscowości Elche w Hiszpanii

Zatrzymany w Hiszpanii Olgierd M. wkrótce zostanie przetransportowany do Polski. Mężczyzna trafi do aresztu śledczego w Poznaniu. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Poznań Stare Miasto.

Źródło: Radio ZET/Policja

Nie przegap