Obserwuj w Google News

Wybuch na chodniku w Poznaniu. "Pojawił się taki wulkan ognia"

1 min. czytania
17.11.2023 13:36
Zareaguj Reakcja

Eksplozja podziemnego kabla energetycznego przyczyną interwencji strażaków na poznańskich Zawadach. Na środku chodnika powstała niewielka dziura, a w pobliżu rozsypane są fragmenty kostki brukowej. Nikt nie został ranny.

Wybuch kabla w Poznaniu
fot. Instagram/Poznan_moment

W piątek 17 listopada około godziny 10 w rejonie ulicy Chlebowej na poznańskich Zawadach doszło do awarii podziemnego kabla średniego napięcia i niewielkiej eksplozji. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej oraz pogotowie energetyczne. 

Na zdjęciach opublikowanych w internecie przez profil "poznan_moment" widać, że z powodu awarii powstała niewielka dziura, a w pobliżu leżą rozsypane fragmenty kostki brukowej. "Pojawił się taki wulkan ognia, wysoki do pierwszego piętra" - skomentował jeden z internautów. 

Redakcja poleca

Wybuch kabla energetycznego w Poznaniu

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu energetyki. - Nikt nie został ranny - powiedział w rozmowie z portalem RadioZET.pl ogn. Marcin Tecław, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Na miejscu awarii pracuje brygada pogotowia energetycznego, która zajmuje się przywróceniem zasilania w okolicy.

Źródło: Radio ZET/Poznan_moment

Nie przegap