Obserwuj w Google News

15-latka zmarła podczas porodu. 9-latka miała być kolejną ofiarą gwałciciela

2 min. czytania
20.08.2021 12:32
Zareaguj Reakcja

15-latka zmarła podczas porodu, dzień po swoich urodzinach. Do tragedii doszło w Zimbabwe. Jak podaje BBC, jej "mąż" chciał poślubić jej 9-letnią siostrę. Mężczyźnie postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego dzieci i gwałtu na dzieciach.

15-latka zmarła podczas porodu
fot. Shutterstock

15-latka zmarła podczas porodu. Tragedia rozegrała się w Zimbabwe. 26-latek poślubił ją mimo jej młodego wieku i liczył, że nastolatka urodzi mu dziecko. Dziewczynka zmarła dzień po swoich urodzinach.

Jak podaje BBC, dziewczynka została sprzedana 26-latkowi przez swoich rodziców. Gdy zmarła, zaproponowali oni mężczyźnie "ślub" z jej 9-letnią siostrą. 26-latek był zainteresowany. Ostatecznie dziecko udało się uratować.

15-latka zmarła podczas porodu. Jej mąż chciał poślubić także 9-latkę

Sprawą zajęła się policja. Mężczyźnie postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego dzieci i gwałtu na dzieciach. Rodzice dziewczynek także zostali aresztowani.

ZOBACZ TAKŻE: 14-latka zmarła podczas porodu w kościele. Jej ciało skremowano

Sprawa wyszła na jaw, ponieważ nastolatka zostawiła szkołę, aby wyjść za mąż. BBC News podkreśliło, że takie małżeństwa nadal zdarzają się w Zimbabwe. Aktywiści wezwali władze do położenia kresu ślubom z  młodymi dziewczynkami. Zgodnie z konstytucją Zimbabwe kobiety mogą wyjść za mąż po przekroczeniu 18. roku życia, a kontakty seksualne są legalne od 16. roku życia.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wydała oświadczenie, w którym wezwała władze Zimbabwe do uznania za nielegalne śluby z nieletnimi i położenie kresu takim praktykom. "Obecny trend niewyjaśnionych przypadków przemocy wobec kobiet i dziewcząt w Zimbabwe, w tym małżeństw z nieletnimi, nie może być bezkarnie kontynuowany" – podało ONZ w komunikacie.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/ BBC/ Reuters