Obserwuj w Google News

8-latka zmarła 10 dni po swoim młodszym braciszku. Na pomoc było już za późno

2 min. czytania
09.01.2023 15:14
Zareaguj Reakcja

Rodzeństwo w Meksyku trafiło do szpitala po ugryzieniu przez nietoperza. 7-latek i 8-latka zmarli po tym, jak zarazili się wścieklizną. Jedynie 2-latka wyzdrowiała. Dzieci rozpoczęły leczenie zbyt późno.

dziecko/wirus wścieklizny
fot. KATERYNA KON/Science Photo Library RF/East News/Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Do tragedii doszło w południowym Meksyku w górskiej wiosce Palo de Lima. Rodzeństwo nagle zachorowało. Okazało się, że dzieci zostały ugryzione przez zarażonego wścieklizną nietoperza.

7-letni chłopiec oraz jego 8-letnia i 2-letnia siostra mieli zostać zaatakowani przez zwierzę na początku grudnia. Do szpitala w Oaxaca dzieci trafiły jednak dopiero 20 dni później. Na pomoc dla dwojga z nich było już za późno.

Redakcja poleca

Meksyk. Dzieci ugryzł nietoperz. 7-latek i 8-latka nie żyją

Testy dopiero po śmierci 7-latka wykazały, że ten zaraził się wścieklizną. Zgon chłopca nastąpił 28 grudnia. Jego 8-letnia siostra była w stanie krytycznym, podłączona do respiratora. Niestety, dziewczynka zmarła 10 dni po swoim bracie, 7 stycznia.

Urzędnicy szpitala potwierdzili, że rodzeństwo zaraziło się wścieklizną. Rodzina zmarłych jest biedna, dlatego nie przywiozła dzieci wcześniej na leczenie.

Trzecie dziecko, dwuletnia siostra zmarłego rodzeństwa, została ugryziona przez tego samego nietoperza. Została przyjęta do szpitala na 9 dni. Już wyszła do domu.

„Kiedy pojawią się kliniczne objawy wścieklizny, choroba prawie zawsze kończy się śmiercią, a leczenie jest zwykle wspomagające. Udokumentowano mniej niż 20 przypadków przeżycia ludzi z wścieklizną” - informuje amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Zobacz także: Wścieklizna jest groźna dla ludzi i zwierząt. Jak się przed nią bronić?

Okres inkubacji choroby może trwać od tygodni do miesięcy, w zależności od rodzaju wirusa wścieklizny i odporności danej osoby. Władze miasta Oaxaca zaapelowały o zaszczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie w miejscowości Palo de Lima.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/apnews.com/dailystar.go.uk/latestly.com