Obserwuj w Google News

MSZ Rosji wezwało polskiego ambasadora Krzysztofa Krajewskiego

1 min. czytania
23.04.2021 10:55
Zareaguj Reakcja

Ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski został wezwany do MSZ Rosji. RIA Nowosti podaje, że chodzi o decyzję polskich władz o wydaleniu rosyjskich dyplomatów.

polski ambasador wezwany do msz rosji
fot. AP /East News

Ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski został wezwany do MSZ Rosji. Dyplomata przybył tam w piątek około godz. 11 (godz. 10 w Polsce).

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapowiedział w miniony piątek, że Rosja wydali z Moskwy pięciu polskich dyplomatów. Ma to być odpowiedź na wcześniejszą decyzję MSZ w Warszawie o uznaniu za osoby niepożądane trzech dyplomatów rosyjskich.

Rosyjski MSZ wzywa polskiego ambasadora. Gorąco na linii Warszawa-Moskwa

15 kwietnia ambasadorowi Rosji w Warszawie wręczono notę dyplomatyczną, zawierająca informację o uznaniu za osoby niepożądane trzech pracowników rosyjskiej placówki.

W komunikacie polskie MSZ wyjaśniło, że "podstawą takiej decyzji było naruszenie przez wskazane osoby warunków statusu dyplomatycznego oraz prowadzenie działań na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej".

Redakcja poleca

MSZ wyjaśniło także wówczas, że "Polska w pełni solidaryzuje się z decyzjami podjętymi w dniu 15 kwietnia 2021 roku przez Stany Zjednoczone dotyczącymi polityki wobec Rosji. Wspólnie podejmowane, uzgodnione decyzje sojusznicze, to najbardziej właściwa odpowiedź na nieprzyjazne działania Federacji Rosyjskiej".

RadioZET.pl/ PAP/ Ria Novosti