Obserwuj w Google News

Atak nożownika. Co najmniej kilku rannych

1 min. czytania
23.06.2022 08:33
Zareaguj Reakcja

W Nowej Zelandii doszło do ataku nożownika. Jak informuje Associated Press, ranne zostały cztery osoby oraz sam napastnik.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. AP/Associated Press/East News

Komendant okręgowa policji w Auckland Naila Hassan powiedziała, że atak, który miał miejsce na przedmieściu Murrays Bay, był przypadkowy, a podejrzany został zatrzymany. Nic nie wskazuje na to, że było to przestępstwo z nienawiści, ponieważ ofiary były różnej płci, pochodzenia etnicznego i w różnym wieku.

Atak nożownika. Czterech rannych

Nożownik został powalony na ziemię przez przechodniów. Mężczyzna został otoczony i obezwładniony przy użyciu kul ortopedycznych. - Wykazali się niezwykłą odwagą - powiedziała Hassan. - To była bardzo dynamiczna akcja, na którą nasza policja zareagowała szybko i zatrzymała sprawcę - dodała.

Wszyscy napadnięci odnieśli lekkie obrażenia. Również nożownik został lekko ranny podczas zatrzymania i musiał być hospitalizowany.

Poprzednie ataki w Nowej Zelandii

W ubiegłym roku w Nowej Zelandii miały miejsce dwa poważne ataki nożowników. Jeden z nich został uznany za atak terrorystyczny, w drugim przypadku nie doszukano się motywu. 

W pierwszym przypadku ekstremista, zainspirowany przez Państwo Islamskie, zaatakował pięć osób w supermarkecie w Auckland. Zanim został zastrzelony przez policję, ciężko ranił trzy osoby, a dwóm zadał lżejsze obrażenia. Wszyscy zaatakowani przeżyli. 

Drugi przypadek miał miejsce w supermarkecie w Dunedin na wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej. Tam szaleniec ranił cztery osoby, w tym trzy ciężko, po czym został powstrzymany przez pracowników i klientów sklepu.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP