Obserwuj w Google News

Brutalny atak Rosjan. Rakiety spadły na blok, dziesiątki ludzi pod gruzami

1 min. czytania
10.07.2022 08:31
Zareaguj Reakcja

Co najmniej 6 osób zginęło, pięć zostało rannych, a kolejnych 34 znajduje się pod gruzami po zbombardowaniu bloku mieszkalnego w mieście Czasiw Jar w obwodzie donieckim. Gubernator obwodu Pawło Kyryłenko przekazał, że Rosjanie ostrzelali budynek mieszkalny rakietami z wyrzutni Uragan.

Atak rakietowy na blok w o. donieckim
fot. screen Pawło Kyryłenko Telegram

Do kolejnego brutalnego bombardowania budynku cywilnego przez Rosjan doszło w sobotę 9 lipca wieczorem. Agresorzy wycelowali rakiety w blok w mieście Czasiw Jar w obwodzie donieckim.

W najnowszym bilansie z niedzieli 10 lipca przekazano, że w ataku zginęło sześć osób, a pięć zostało rannych. "Budynek ostrzelano rakietami z wyrzutni Uragan" - przekazał szef władz tego regionu Pawło Kyryłenko w serwisie Telegram.

Atak rakietowy Rosjan na blok. Dziesiątki osób wciąż są pod gruzami

W 4-piętrowym bloku całkowicie zniszczone zostały dwie klatki. Na miejscu trwała akcja ratunkowa, a następnie rozpoczęto odgruzowywanie zniszczonego budynku. Miejscowi mieszkańcy mówią, że pod gruzami najpewniej są co najmniej 34 osoby, w tym 9-letnie dziecko.

Redakcja poleca

Dotychczas ratownikom udało się nawiązać kontakt z dwoma osobami. Spod gruzów wydobyto już sześciu zabitych i uratowano pięciu rannych.

Kyryłenko poinformował wcześniej, że 9 lipca w rosyjskich atakach w obwodzie donieckim zginęło trzech cywilów (ten bilans nie uwzględnia ofiar ataku w mieście Czasiw Jar), a 23 osoby zostały ranne.

RadioZET.pl/Pawlo Kyryłenko Telegram