Obserwuj w Google News

Mąż zmarł na COVID-19. Wdowa chce zadośćuczynienia od członka rodziny

1 min. czytania
10.02.2022 20:45
Zareaguj Reakcja

Mieszkanka Karyntii na południu Austrii domaga się 20 tys. euro od członka rodziny tytułem zadośćuczynienia po śmierci męża. Mężczyzna zmarł na COVID-19, a zakaził się koronawirusem w czasie spędzanych w rodzinnym gronie ubiegłorocznych świąt wielkanocnych - informuje w czwartek agencja APA. Partner krewnej, wbrew prośbom rodziny, nie wykonał przed uroczystością oficjalnego testu. 

COVID-19
fot. AP Photo/Alexander Zemlianichenko/East News (zdjęcie poglądowe)

Historia dotyczy mieszkańców Karyntii, regionu na południu Austrii. Mąż kobiety zmarł wiosną 2021 roku na COVID-19. Mężczyzna, który spowodował infekcję, nie zrobił przed spotkaniem z rodziną testu na obecność koronawirusa, choć wcześniej poproszono o to wszystkich uczestników.

Mąż zmarł na COVID-19, wdowa chce zadośćuczynienia od członka rodziny

- Przed świętami uznano bezpieczeństwo za priorytet, dlatego wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o przetestowanie się. Później okazało się, że nowy partner krewnej nie miał wykonanego oficjalnego testu, a jedynie test zrobiony na miejscu spotkania, który okazał się negatywny - poinformował cytowany przez media adwokat wdowy Dario Paya.

Adwokat drugiej strony tłumaczył, że jego klient nie wiedział podczas spotkania z rodziną, że jest zakażony. O infekcji miał dowiedzieć się dopiero po tym, gdy pozytywny wynik testu otrzymał jego kolega z pracy. Jak wyjaśnił agencji APA Paya, mężczyzna został wezwany do zapłaty zadośćuczynienia w ramach pozasądowej ugody.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP (M. Szulc)