Obserwuj w Google News

Nie żyje lekarka zastraszana przez antyszczepionkowców. Pożegnał ją minister Niedzielski

1 min. czytania
31.07.2022 17:46
Zareaguj Reakcja

Austria jest zszokowana śmiercią lekarki z Wiednia, która była zastraszana przez antyszczepionkowców. Śledczy wykluczyli udział osób trzecich w jej śmierci. Do tragedii na Twitterze odniósł się polski minister zdrowia Adam Niedzielski.

Lisa-Maria Kellermayr
fot. krone tv/YouTube (screen)

Lisa-Maria Kellermayr została znaleziona w piątek martwa w swoim gabinecie; były tam listy pożegnalne. Wykluczono akt przemocy, potwierdzono samobójstwo. Wiedeński korespondent telewizji ARD podał w sobotę, że Austriacy są poruszeni samobójczą śmiercią lekarki, orędowniczki szczepień przeciw COVID-19, która w ostatnich miesiącach życia była wielokrotnie zastraszana przez antyszczepionkówców.

"Ta nienawiść musi się wreszcie skończyć", "groźby śmierci wobec (Kellermayr) i jej pracowników były brutalną rzeczywistością" - napisał na Twitterze minister zdrowia Austrii Johannes Rauch. Dodał, że lekarka "poświęciła swoje życie zdrowiu i dobru innych".

Redakcja poleca

Nie żyje lekarka zastraszana przez antyszczepionkowców

"Ta śmierć dobitnie pokazuje, że tzw. ruchy antyszczepionkowe to nie jest kwestia jakiejś większej idei. Zaprzeczanie zdrowemu rozsądkowi to mniej groźna strona tych grup. Dziś widzimy mroczniejszą stronę" – napisał w niedzielę na Twitterze szef polskiego MZ Adam Niedzielski.

Burmistrz Wiednia Michael Ludwig, również zagorzały zwolennik szczepień, przekazał, że jest "głęboko zasmucony" śmiercią oddanej lekarki, która była zmuszona zamknąć swoją praktykę z powodu licznych gróźb. Prezydent Austrii Alexander van der Bellen oświadczył, że na nienawiść i nietolerancję nie ma miejsca w Austrii.

Na poniedziałek wieczorem na Stephansplatz w centrum Wiednia zapowiedziano uroczystość upamiętniającą lekarkę. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Katarzyna Lechowicz-Dyl