Obserwuj w Google News

Kontrowersje wokół bajki o mężczyźnie z penisem. Nadawca: Będzie kontynuowana

2 min. czytania
09.01.2021 15:37
Zareaguj Reakcja

Kontrowersyjna bajka dla małych dzieci "John Dillermand", z mężczyzną z „najdłuższym penisem świata”, będzie dalej emitowana – przekazała duńska telewizja DR. Nadawca podkreśla sukces oglądalności serialu, niemniej bajkę krytykują już nie tylko rodzice małych pociech.

John Dillermand, kontynuacja bajki
fot. screen DR TV

Emisja bajki „John Dillermand”, ukazująca historię mężczyzny z najdłuższym penisem świata, wywołała olbrzymie kontrowersje. Wąsaty i ubrany w koszulkę na ramiączkach bohater zmaga się z nadzwyczaj długim przyrodzeniem, którego używa m.in. do kradzieży loda innemu bohaterowi.

Mimo fali krytyki, która spłynęła na telewizję i twórców bajki z całego świata, wydawca szykuje kontynuację kolejnych odcinków. - Jesteśmy zadowoleni z serialu, a dzieci bardzo dobrze go przyjęły. Pierwsze trzy odcinki serialu obejrzało 250 tys. widzów. Nie rozważamy wstrzymania emisji – powiedziała Sarah Cecilie Simone Hansen, z biura prasowego duńskiej telewizji publicznej DR.

Bajka o mężczyźnie z najdłuższym penisem świata. Mimo krytyki będzie kontynuowana

W planach jest 20 odcinków serialu animowanego. Będzie on pokazywany w telewizji oraz internecie. Szef kanału dla dzieci, w którym wyemitowano serial, zarzekał się, że usłyszał wiele pozytywów na temat tej bajki. - Jest wiele pozytywnych komentarzy od rodziców, którzy wykorzystali film do porozmawiania z dziećmi o ciele – stwierdził Morten Skov Hansen.

Mężczyzna z długim penisem bohaterem bajki dla dzieci. Rodzice oburzeni

W mediach społecznościowych niektórzy rodzice określali serial jako " pornograficzny". Mniej krytyczni pisali, że ostatni raz oglądają z pociechami tę produkcję. Do oskarżeń dołączyli politycy. Eurodeputowany z prawicowej Duńskiej Partii Ludowej serial nazwał "głęboko nagannym". Twórcą filmu jest duński reżyser Jacob Ley, który stwierdził, że głównego bohatera wymyślił po rozmowach z własnymi dziećmi.

Chcesz czytać częściej takie artykuły? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

RadioZET.pl/Dr.dk