Obserwuj w Google News

Zwłoki pięciu ludzi wydobyto z gruzów zawalonego budynku. Są też ocaleni

2 min. czytania
09.10.2021 09:06
Zareaguj Reakcja

Ciała pięciu osób, w tym jednego dziecka, oraz dwóch żyjących ludzi wydobyto w nocy z piątku na sobotę spod gruzów zawalonego budynku w gruzińskim mieście Batumi – podały tamtejsze media. Wcześniej, wieczorem, uratowano żywnych kobietę i mężczyznę.

Ciała pięciu osób w gruzach zawalonego budynku w Batumi
fot. Kulumbegashvili Tamuna/Xinhua News/East News

Zwłoki pięciu osób wydobyły służby z gruzów po zawaleniu się w piątek (8 października) budynku mieszkalnego w Batumi, gruzińskim mieście nad Morzem Czarnym.

W początkowej fazie operacji ratunkowej co najmniej dwie osoby (dzieci) wyciągnięto z samochodów zaparkowanych obok domu, które też znalazły się pod gruzami. Według portalu Sputnik ratownikom nie udało się dotąd odnaleźć dwójki dzieci uratowanej kobiety, których krzyki słyszeli w ciągu dnia.

Batumi. Zwłoki pięciu osób wydobyto z gruzów zawalonego budynku

Akcja ratunkowa trwała przez cały dzień i całą noc. Oczyszczanie gruzowiska przebiega mozolnie. Ze względu na ostrożność o życie przygniecionych ludzi nie jest używany ciężki sprzęt. Wieczorem przy gruzowisku pracowało 300 ludzi.

Redakcja poleca

Katastrofa budowlana w Gruzji. Jest nagranie z zawalenia budynku

Tuż po katastrofie budowlanej wielu ludzi pozostało w pobliżu miejsca tragedii. W nocy modlili się i zapalali świecie. Mieszkańcy Batumi zorganizowali pomoc dla poszkodowanych, w tym zbierając dla nich odzież i jedzenie, oferując nocleg.

Część pięciopiętrowego budynku mieszkalnego w Batumi zawaliła się w piątek ok. południa czasu gruzińskiego (godz. 10 w Polsce), a przyczyna na razie nie jest znana. Do Batumi przybyli m.in. minister spraw wewnętrznych i premier Gruzji Irakli Garibaszwili. Według MSW główną z badanych obecnie wersji przyczyny katastrofy jest usunięcie ściany nośnej w czasie remontu na parterze.

RadioZET.pl/PAP