Obserwuj w Google News

Wstrząsające skutki okupacji Rosji. "Faszystowskie bydlaki pozbawiły ich życia"

Bartłomiej Chudy
1 min. czytania
03.04.2022 09:25
Zareaguj Reakcja

Ukraińskie władze, dziennikarze, a za nimi obywatele publikują w niedzielę wstrząsające zdjęcia i nagrania z przedmieść Kijowa, z których wyparto rosyjskie wojska. "Na wyzwolonych przedmieściach Kijowa znajdowanych jest coraz więcej ciał cywilów zabitych przez najeźdźców" – napisał w niedzielę rano na Telegramie doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Doradca MSW Ukrainy o zbrodniach Rosji pod Kijowem
fot. screen Anton Geraszczenko Telegram

Rosja wycofała swoje wojska z obwodu kijowskiego. Wraz z odwrotem na jaw wychodzą okrucieństwa kilkutygodniowej okupacji.

W sieci pojawiły się drastyczne fotorelacje i nagrania pokazujące setki ofiar w miejscowości Bucza, w której toczyły się ciężkie walki. Na filmach widać olbrzymie zniszczenia i liczne ciała ofiar, leżące na ulicach bez broni i w cywilnych ubraniach.

Wstrząsające skutki okupacji Rosji. "Faszystowskie bydlaki pozbawiły ich życia"

"To był bardzo trudny wieczór. Na wyzwolonych przedmieściach Kijowa znajdowanych jest coraz więcej ciał cywilów zabitych przez najeźdźców" – napisał w niedzielę rano na Telegramie doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Sam do wpisu dołączył zdjęcia ubranych po cywilnemu ciał leżących na ulicach, w tym mężczyzny, który najprawdopodobniej zginął, jadąc na rowerze. "Jeszcze całkiem niedawno cały kraj i ci ludzie planowali iść do pracy, spotykać się z krewnymi, załatwiać swoje sprawy. Faszystowskie bydlaki pozbawiły ich życia. Życia nieuzbrojonych cywilów, którzy próbowali tylko się uratować" – napisał Heraszczenko.

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

RadioZET.pl/Telegram Anton Hreszczenko