Obserwuj w Google News

Stacja CNN zawyżała liczbę zgonów na Covid-19? Szokujące nagrania

2 min. czytania
14.04.2021 20:38
Zareaguj Reakcja

W sieci opublikowano nagrania z udziałem dyrektora technicznego CNN Charliego Chestera, na których mówi on, że stacja zawyżała liczbę zgonów spowodowanych Covid-19, aby podnieść własne ratingi. CNN nie skomentowała jak dotąd tych doniesień.

stacja CNN zawyżała liczbę zgonów na covid
fot. IPA /Sipa USA /East News

Charlie Chester z CNN został potajemnie nagrany przez dziennikarzy prawicowej grupy Project Veritas, która zajmuje się ujawnianiem nadużyć władzy i mediów w USA. Z materiału opublikowanego w sieci wynika, że stacja CNN liczyła na wyższe dane o zgonach z powodu koronawirusa, aby poprawić swoje notowania.

– Mam poważny problem z tym, jak wyliczamy, ile osób umiera każdego dnia. (…) Zróbmy je (statystyki) wyższymi, na przykład, dlaczego nie są, wiesz, dostatecznie wysokie, dzisiaj. Wyższe byłyby lepsze – mówi podsłuchany Charlie Chester, dyrektor techniczny CNN.

Dyrektor z CNN podsłuchany. Przyznał, że stacja zawyżała liczbę zgonów z powodu Covid-19

– To zmartwienie, ten strach naprawdę napędzają wyniki (ratingów – red.). Strach to ważne rzeczy, które sprawiają, że słuchasz – tłumaczy Chester. Na nagraniu słyszymy ponadto, że wspomniany "strach" to powód, dla którego CNN tak często pokazuje statystyki dotyczące koronawirusa w USA.

Chester mówi także, że w redakcji działa specjalny telefon, na który osobiście dzwoni szef stacji, aby wydawać konkretne polecenia dziennikarzom i producentom. – Nie ma czegoś takiego jak bezstronne wiadomości – wyjaśnia.

Redakcja poleca

Założyciel Project Veritas, James O'Keefe, bronił doniesień swojej organizacji na temat Chestera. "Jako dyrektor techniczny Charlie Chester jest w pełni zaangażowany w codzienne działania Newsroomu CNN" - powiedział O'Keefe w oświadczeniu dla portalu Mediaite. "Jest świadkiem podejmowanych decyzji i tego, kto je podejmował. Ma pełen dostęp do kultury panującej w sieci i w nagraniu wideo wyjaśnia, jak wdrażane są wytyczne w firmie" - dodał O'Keefe.

Oglądaj

Project Veritas jest organizacją założoną przez O'Keefe'a w celu ujawniania nieprawidłowości i nadużyć w funkcjonowaniu rządu, administracji federalnej, polityków oraz mediów. Główną metodą pracy Project Veritas jest filmowanie ukrytą kamerą, a następnie ujawnianie materiałów, co jest krytykowane przez oponentów grupy. O'Keefe także w trakcie kampanii prezydenckiej z 2016 r. demaskował działania polityków Partii Demokratycznej.

RadioZET.pl/ PAP/ Fox News/ ABC News/ tvp.info