Obserwuj w Google News

Gigantyczny wybuch i pożar na moście. Czarny dym widać z kilku kilometrów

1 min. czytania
22.09.2022 18:13
Zareaguj Reakcja

Gigantyczna eksplozja w prowincji Anhui w Chinach. Po zderzeniu cysterny przewożącej olej silikonowy z innym pojazdem, doszło do wielkiego pożaru i wybuchu. "Potężny i trujący dym był widoczny w odległości kilku kilometrów" - podaje Wirtualna Polska, która powołuje się na miejscowe media.

pożar w chinach
fot. Twitter

Na moście w chińskiej prowincji Anhui doszło do zderzenia cysterny przewożącej olej silikonowy z innym pojazdem. Po wypadku wybuchł gigantyczny pożar, który widoczny był z odległości kilku kilometrów.

Na nagraniach, które pojawiły się w mediach społecznościowych, widać gęsty, czarny dym unoszący się nad miastem. Ogień objął nie tylko most, ale i jadące tuż obok samochody.

Redakcja poleca

Ogromny wybuch i pożar w Chinach po wypadku na moście

Wiele wskazuje na to, że płonąca ciecz miała bardzo dużą toksyczność. Nie wiadomo, ile osób zostało poszkodowanych w katastrofie.

Anhui liczy ponad 63 miliony mieszkańców i jest ósmą najbardziej zaludnioną prowincją w Chinach.

Kilka dni temu świat obiegła informacja o gigantycznym pożarze wieżowca firmy China Telecom. W Chinach w pożarach regularnie giną ludzie. Niekiedy nie stosuje się tam odpowiednich środków bezpieczeństwa, a w stawianych nielegalnie konstrukcjach ewakuacja podczas pożaru może być utrudniona.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska/Twitter