Obserwuj w Google News

Ciężarna przyszła na poród z adwokatem. Nie chciała założyć maseczki w szpitalu

1 min. czytania
17.09.2021 18:22
Zareaguj Reakcja

Ciężarna kobieta, koronasceptyczka i przeciwniczka szczepień, udała się do szpitala La Fe w Walencji (Hiszpania) na poród z adwokatem, który miał pomóc jej bronić prawa do niezakładania maseczki w ośrodku zdrowia – podały media hiszpańskie za źródłami w regionalnym ministerstwie zdrowia. Personel odbierał poród w pełnej ochronie, szpital założył, że ciężarna jest osobą zakażoną.

Poród ciężarnej. Przyszła z adwokatem, spór o maseczkę
fot. EAST NEWS, zdj. ilustracyjne

Kobieta odmówiła założenia maseczki oraz poddania się obowiązkowemu testowi PCR na obecność koronawirusa. To zmusiło lekarzy w szpitalu La Fe w Walencji do uruchomienia procedury antycovidowej.

Wobec zachowania ciężarnej, w celu ochrony reszty pacjentów i personelu medycznego, szpital uznał ją za potencjalnie zakażoną wirusem SARS-CoV-2.

Ciężarna nie chciała założyć maski przed porodem. Została uznana za zakażoną 

Zgodnie z obowiązującą procedurą, lekarze i pielęgniarki uczestniczący przy porodzie zastosowali środki ochrony osobistej, w tym przyłbice i kombinezony ochronne. Podczas porodu w szpitalu obecny był adwokat kobiety.

Niecodzienna sytuacja nie zakończyła się na porodzie. Pacjentka zaskarżyła szpital, zarzucając mu poniżające traktowanie.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Elmundo.es/Antena3.com/