Obserwuj w Google News

Katastrofa budowlana w Kairze. 18 osób nie żyje, a 24 są ranne

1 min. czytania
28.03.2021 11:07
Zareaguj Reakcja

18 osób zginęło, a 24 zostały ranne w wyniku zawalenia się dziesięciopiętrowego budynku mieszkalnego w Kairze - podały w niedzielę egipskie media państwowe.

katastrofa budowlana w Kairze
fot. PAP

Egipt. Budynek zawalił się w sobotę rano. Dziennik "Al-Ahram" podał, że w ciągu dnia służby poszukiwawczo-ratunkowe wydobywały ciała spod gruzów. Policja otoczyła teren kordonem. Rannych zabrano do szpitali.

Nie było jasne, co było przyczyną zawalenia się budynku. Powołano komisję, która ma zbadać integralność strukturalną sąsiednich budynków – poinformował szef administracyjny gubernatorstwa Kairu Chalid Abdel-Al.

Katastrofa budowlana w Kairze. 18 osób zginęło w wyniku zawalenia się budynku

Zawalenia budynków nie są rzadkością w Egipcie, gdzie złej jakości budownictwo jest powszechne w biednych dzielnicach miast i na obszarach wiejskich – zwraca uwagę agencja AP.

W dużych ośrodkach, takich jak Kair czy Aleksandria, nieruchomości są bardzo drogie, a deweloperzy szukający większych zysków często łamią pozwolenia budowlane, stawiają np. dodatkowe piętra bez odpowiednich zezwoleń. Rząd rozpoczął ostatnio walkę z nielegalnym budownictwem w całym kraju.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter/ AP