Obserwuj w Google News

Pożar kościoła na przedmieściach Kairu. Nie żyje co najmniej 41 osób

1 min. czytania
14.08.2022 13:35
Zareaguj Reakcja

Co najmniej 41 osób zginęło w niedzielę w wyniku pożaru kościoła koptyjskiego w Kairze, a ponad 14 zostało rannych. Według wstępnych ustaleń w świątyni zapaliła się prawdopodobnie instalacja elektryczna - podaje agencja Associated Press, cytując źródła policyjne.

Egipt
fot. AP Photo/Mohamed Salah/East News

Pożar wybuchł podczas nabożeństwa w kościele Abu Sefein (św. Merkurego z Cezarei Kapadockiej) w Imbabie, gęsto zaludnionym, dalekim przedmieściu Kairu. W momencie tragedii wewnątrz świątyni znajdowało się ok. 5 tysięcy wiernych.

Egipt. Pożar kościoła na przedmieściach Kairu. Nie żyje co najmniej 41 osób

Część ofiar i rannych została prawdopodobnie stratowana przez tłum. W akcji ratunkowej bierze udział 15 wozów strażackich i liczne ambulanse. Wcześniej informowano o co najmniej 40 rannych.

Według wstępnych ustaleń w świątyni zapaliła się prawdopodobnie instalacja elektryczna. To doprowadziło do pożaru, co z kolei wywołało panikę wśród ludzi.

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi złożył telefonicznie kondolencje patriarsze Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego Tawadrosowi II - poinformowały prezydenckie służby prasowe. Sisi napisał też na Facebooku, że "bacznie śledzi rozwój tych tragicznych wydarzeń" i wydał dyspozycje wszystkim stosownym.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP/Twitter