Obserwuj w Google News

Linie lotnicze będą ważyć pasażerów! Zmiany odczują też Polacy

Redakcja
1 min. czytania
03.11.2017 08:42
Zareaguj Reakcja

Finowie chcą ważyć pasażerów przed ich wejściem na pokład - donosi brytyjski „The Sun”. Nowy pomysł linii lotniczych Finnair jest argumentowany troską o bezpieczeństwo. Czy spodoba się podróżnym? 

Linie lotnicze będą ważyć pasażerów! Zmiany odczują też Polacy
fot. Pixabay

Narodowe linie lotnicze Finlandii chcą dokładnie oszacować ciężar maszyny i sprawić, by lot był bardziej wydajny. Dodatkowo pomoże to w usprawnieniu kosztów operacyjnych, jeśli chodzi o tankowanie maszyn.

Finowie będą ważyć od 100 do 150 pasażerów przed każdym lotem. Na wadze od 2017 do 2018 roku ma stanąć co najmniej 2000 podróżnych. Finnair uzyska dane z różnych tras i różnych pór roku. W ważeniu nie będą musieli brać udziału wszyscy pasażerowie. 

''Jest ono dobrowolne i jego wynik widzi tylko przedstawiciel obsługi klienta'' – mówił Päivyt Tallqvist, dyrektor ds. Komunikacji w Finnair.

Ryanair z nową polityką bagażową. Zmiany wejdą w życie z opóźnieniem

Nowa polityka fińskich linii lotniczych to nie pierwszy w historii przypadek ważenia pasażerów przed starem samolotu. W 2016 roku przez sześć miesięcy Hawaiian Airlines sprawdzały wagę swoich klientów na trasie między Honolulu i Samoa - informuje portal distractify.com.

Z usług Finnair korzystają także Polacy. Przewoźnik obsługuje loty do Warszawy i Krakowa, a od 11 maja 2015 również do Gdańska.

RadioZET.pl/DG