Obserwuj w Google News

Francja: Atak terrorystyczny w więzieniu. Policja aresztowała napastnika i jego partnerkę

Redakcja
1 min. czytania
05.03.2019 20:06
Zareaguj Reakcja

Atak terrorystyczny w więzieniu w Conde-sur-Sarthe w północno-zachodniej Francji. Policjanci z jednostki taktycznej RAID zatrzymali we wtorek wieczorem sprawcę ataku na więziennych strażników i jego partnerkę. 

Conde-sur-Sarthe
fot. PAP/EPA

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Do ataku doszło w gminie Conde-sur-Sarthe, w pobliżu miasta Alencon, w północno-zachodniej Francji.

Napastnik w więzieniu w Conde-sur-Sarthe we wtorek rano zamknął się ze swą partnerką w pomieszczeniu przeznaczonym na wizyty rodzinne. Wcześniej więzień ranił dwóch strażników, stan jednego z nich jest krytyczny.

Minister sprawiedliwości Nicole Belloubet powiedziała dziennikarzom, że jest to atak terrorystyczny, a jego sprawca Michael Chiolo, który odsiaduje wyrok za zabójstwo, zradykalizował się w więzieniu.

Atak terrorystyczny w Iraku. Nie żyje 12-osobowa rodzina

Partnerka 27-letniego Chiolo, która jest w ciąży, miała również zaatakować nożem więźniów. Według niepotwierdzonych informacji AFP, napastnik ma przy sobie ładunki wybuchowe.

Policjanci użyli "specjalnych środków technicznych", w tym granatów ogłuszających, by dostać się do pomieszczenia, w którym we wtorek rano zamknął się ze swą partnerką napastnik - podała telewizja BMFTV.

Na miejsce akcji udała się minister sprawiedliwości Nicole Belloubet. Według ekspertów, na których powołuje się BMFTV, RAID podjął decyzję o ataku i użyciu środków specjalnych, ponieważ sprawca ataku wydawał się gotowy "walczyć do końca".

RadioZET.pl/PAP/DG