Obserwuj w Google News

Haker włamuje się na konta dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego i podmienia im flagi

Redakcja
1 min. czytania
12.06.2017 18:43
Zareaguj Reakcja

Chyba nie ma bardziej nieprzychylnej grupy środowiskom homoseksualnym niż dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego. Tymczasem haker znany pod pseudonimem WachulaGhost włamuje się na konta islamskich terrorystów i podmienia flagi ISIS tęczowymi barwami.

Haker włamuje się na konta dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego i podmienia im flagi
fot. Interactiveninja

W prawie szariatu, które ISIS chce wprowadzić na świecie, kontakty seksualne osób tej samej płci karane są śmiercią. Możemy sobie zatem tylko wyobrazić, jak niepocieszeni są dżihadyści, którzy tracą dostęp do swoich kont na Facebooku czy Twitterze i oglądają swoje zdjęcia na tle tęczowej flagi. Jak podaje „Independent”, zaatakowanych zostało już ponad 200 kont bojowników z ISIS, a - jak wiadomo - internet jest jednym z narzędzi, poprzez które terroryści werbują nowych członków.

Zaczęło się po ataku w Orlando

Reporterzy CNN mieli okazję porozmawiać z hakerem WachulaGhost, który stoi za tym wszystkim. Ten swój pierwszy atak na internetowe konta dżihadystów zorganizował po ataku terrorystycznym w Orlando na Florydzie, gdzie w czerwcu 2016 r. Omar Mateen wszedł do nocnego klubu Pulse i zamordował 50 osób. Trzy godziny przed atakiem 29-latek zadzwonił na policję, informując, że jest wierny tzw. Państwu Islamskiemu.

Wywiad w CNN

Haker w rozmowie z dziennikarzami CNN zachęcał do podobnych działań. - Gdyby ludzie mediów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter i Instagram zareagowali w podobny sposób, to mogłoby przyczynić się do zmian na dobre - mówił WachulaGhost.

Zobacz, co dzieje się w Mosulu, gdy cywile uciekają przez dżihadystami:

UNHCHR: Państwo Islamskie morduje cywilów uciekających z Mosulu. Setki ofiar

RadioZET.pl/Interactiveninja.pl/Independent/strz