Obserwuj w Google News

Nie żyje najmniejszy człowiek świata. Miał tylko 27 lat

1 min. czytania
18.01.2020 16:19
Zareaguj Reakcja

Khagendra Thapa Magar z Nepalu, znany jako najniższy człowiek na świecie, zmarł w piątek. Miał zaledwie 27 lat.

Khagendra Thapa Magar nie żyje
fot. AFP/EAST NEWS

Khagendra Thapa Magar nie żyje. Ta smutna informacja obiegła w sobotę media na całym świecie. 27-letni Khagendra Thapa Magar zmarł w piątek, 17 stycznia, po powikłaniach, jakie wystąpiły u niego po zapaleniu płuc. Od dłuższego czasu cierpiał też na problemy z sercem.

Khagendra Thapa Magar. Nie żyje najmniejszy człowiek na świecie

Khagendra urodził się w 1992 roku w nepalskiej dzielnicy Baglung. - Kiedy się urodził, był tak malutki, że mógł zmieścić się w dłoni - mówił jego ojciec.  - Jestem wielkim człowiekiem - powiedział Khagendra w 2010 roku podczas ceremonii wpisania go do Księgi Rekordów  Guinessa. Miał wtedy 17 lat, ważył 4,5 kg, mierzył 51 cm i potrafił samodzielnie się poruszać.

EN_00947153_2644

Khagendra Thapa Magar  w 2010 roku

‧ fot. Xinhua / eyevine/EAST NEWS

Jako dorosły miał 67 cm. Nepalczyk szybko zdobył sławę i sympatię, a ludzi na całym świecie urzekało m.in. jego pozytywne nastawienie do życia.

Po śmierci Nepalczyka, najmniejszym człowiekiem na świecie, który potrafi samodzielnie się poruszać, jest 34-letni Kolumbijczyk Edward Niño Hernández - ma 70 cm wzrostu. Jeszcze niższa jest 26-letnia Junrey Balawing z Filipin, mierząca 59 cm. Ona jednak nie jest w stanie poruszać się bez pomocy.

Oto najstarsza osoba na świecie. Tak świętowała 117 urodziny

RadioZET.pl/NY Post/BBC