Obserwuj w Google News

Zawalił się 39-piętrowy wieżowiec. Wstrzymano poszukiwania zaginionych

1 min. czytania
11.01.2022 16:59
Zareaguj Reakcja

We wtorek na placu budowlanym w południowokoreańskim mieście Kwangdzu doszło do katastrofy - częściowo zawalił się 39-piętrowy wieżowiec. Służby ratownicze podają, że zaginęło co najmniej 6 osób, ewakuowano 109 gospodarstw domowych.

Zawalił się wieżowiec w Korei Południowej
fot. Yonhap/Associated Press/East News

Katastrofa budowlana w 1,5-milionowym mieście Kwangdzu w Korei Południowej. Częściowo zawaliła się konstrukcja 38-piętrowego budynku w budowie.

Przedstawiciel miejskiej straży pożarnej powiedział, że ratownicy tymczasowo zawiesili poszukiwania zaginionych osób z obawy, że konstrukcja się zawali. Dodał, że akcja ratownicza zostanie wznowiona w środę, jeśli okaże się, że można ją bezpiecznie przeprowadzić.

Redakcja poleca

Częściowo runął 39-piętrowy wieżowiec. Służby wstrzymały poszukiwania

Agencja Associated Press podała, że prawdopodobnie wszyscy poszukiwani pracowali na budowie. Jak dotąd udało się uratować trzech robotników. Dwóch z nich było uwięzionych w kontenerze transportowym, który utknął w gruzie po tym, jak częściowo zawaliła się zewnętrzna ściana konstrukcji. Jeden z nich odniósł lekkie obrażenia.

Zdarzenie zostało uchwycone w co najmniej kilku nagraniach, które pojawiły się w sieci. W wyniku wypadku zostało zniszczonych co najmniej 10 samochodów zaparkowanych w pobliżu wieżowca. Służby ratownicze ewakuowały 109 gospodarstw domowych oraz ok. 90 sklepów z okolicy. Przyczyny katastrofy nie są na razie znane. Według lokalnych urzędników na placu budowy pracowały 394 osoby.

RadioZET.pl/PAP