Obserwuj w Google News

Nowy kraj z koronawirusem. W Korei i Chinach rośnie liczba zakażeń i zgonów

2 min. czytania
11.03.2020 07:37
Zareaguj Reakcja

W Turcji wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - przekazały zagraniczne agencje. Z kolei w Korei Południowej - po chwilowym spadku zachorowań - nastąpił wzrost zakażeń groźnym Covid-29. W Chinach władze sanitarne poinformowały w środę o 24 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w ciągu doby i 22 ofiarach śmiertelnych - również oznacza to nieznaczny wzrost.

Nowy kraj z koronawirusem. W Korei i Chinach rośnie liczba zakażeń i zgonów
fot. Jacek Klejment/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W Turcji potwierdzono pierwszy w tym kraju przypadek koronawirusa. Jak poinformował w nocy z wtorku na środę minister zdrowia Fahrettin Koca, wirusa zdiagnozowano u mężczyzny, który niedawno podróżował do Europy.

50 dzieci objętych kwarantanną. Ich opiekunem był syn pacjenta z koronawirusem
To pierwszy przypadek w naszym kraju. Ogólny stan zdrowia pacjenta jest jednak dobry - Fahrettin Koca

Mężczyzna przebywa w szpitalu, ale nie ujawnił, w jakim mieście. Rodzina pacjenta znajduje się pod obserwacją.

Brytyjska minister z koronawirusem. Trwa ustalanie osób, z którymi miała kontakt

Turecki minister zdrowia zaapelował do swych rodaków, by w miarę możliwości unikali zagranicznych podróży. W ostatnich tygodniach władze Turcji podjęły działania mające na celu ochronę kraju przed nowym koronawirusem, m.in. odwołując połączenia lotnicze z kilkoma krajami i zamykając granicę lądową z Iranem. Na lotniskach zamontowane zostały kamery termowizyjne.

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ponad 100 krajów

W Korei rośnie liczba nowych zakażeń

Po spadkach w ostatnich dniach w Korei Południowej ponownie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Jak poinformowały w środę służby sanitarne tego kraju, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 242 nowe przypadki, a liczba zgonów zwiększyła się o sześć do 60.

Odizolowano prawdopodobnego nosiciela koronawirusa. To członek rodziny chorego

Łączna liczba wszystkich osób, u których zdiagnozowano koronawirusa, wynosi obecnie 7 775.

Większość przypadków zakażeń koronawirusem jest w mieście Daegu na południu kraju i w sąsiedniej prowincji Gyeongsang Północny, ale aż 52 nowe przypadki odnotowano w ciągu ostatniej doby w Seulu. To najwyższy jednodniowy wzrost liczby zakażeń w południowokoreańskiej stolicy od początku epidemii.

Koronawirus w województwie lubelskim. To 22 przypadek zakażenia w Polsce

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ponad 100 krajów.

W Chinach nieznaczny wzrost zachorowań i zgonów

Chińskie władze sanitarne poinformowały w środę o 24 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w ciągu doby i 22 ofiarach śmiertelnych. Oznacza to nieznaczny wzrost, gdyż dzień wcześniej informowano o 19 przypadkach infekcji i 17 zgonach.

Ostatni szpital polowy zamknięty. Jesteśmy bliżej końca epidemii koronawirusa?

Od początku wybuchu epidemii koronawirusem zaraziło się w Chinach kontynentalnych łącznie 80 778 osób. Do tej pory zmarło 3158 osób.

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ponad 100 krajów

 

RadioZET.pl/PAP