Obserwuj w Google News

Koronawirus dotarł do Europy. Są pierwsze przypadki zakażenia

2 min. czytania
24.01.2020 20:46
Zareaguj Reakcja

Francuska minister zdrowia Agnes Buzyn poinformowała w piątek, że we Francji pojawiły się dwa potwierdzone przypadki zakażenia wirusem z Wuhan. Jak pisze AFP, to pierwsze osoby w Europie, u których stwierdzono koronawirus. Jakiś czas później, francuskie władze potwierdziły obecność trzeciego zakażenia koronawirusem na terenie kraju.

Koronawirus dotarł do Europy. Są pierwsze przypadki zakażenia
fot. PAP/EPA/MOURAD BALTI TOUATI

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w Bordeaux, a drugi w okolicach Paryża - podaje Reuters. O trzecim poinformowało w piątek przed północą.

Koronawirus dotarł na Białoruś? Poważne objawy kobiety, która wróciła z Chin

Śmiercionośny wirus atakuje

Koronawirus sieje spustoszenie w Chinach. Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała w piątek, że liczba osób zakażonych wynosi obecnie 830. Poinformowała też, że 26 osób zmarło z powodu ostrego zapalenia płuc spowodowanego wirusem, który po raz pierwszy wykryto w mieście Wuhan. Ponadto, wirus mógł dotrzeć także na Białoruś. Kobieta, która wróciła z Chin z nietypowymi objawami, jest obecnie w izolatce pod stałą opieką specjalistów.

To może być źródłem zakażeń koronawirusem. Chodzi o…zupę z nietoperza

Również w piątek władze Japonii poinformowały o drugim już przypadku zakażenia koronawirusem w tym kraju. Zakażony 40-letni mężczyzna powrócił do Japonii w sobotę z Wuhan. Zakażony Japończyk znajduje się obecnie w szpitalu w Tokio, gdzie przebywa na obserwacji - podało japońskie ministerstwo zdrowia.

W obawie przed rozprzestrzenianiem się niebezpiecznego koronawirusa w samym Państwie Środka, władze Chin zarządziły blokadę komunikacyjną trzech miast, gdzie wcześniej odnotowano występowanie wirusa: Wuhan, Ezhou i Huanggang nad rzeką Jangcy. Wszystkie trzy ośrodki miejskie znajdują się w prowincji Hubei.

Rośnie bilans koronawirusa w Chinach. 26 osób zmarło, 830 zakażonych

RadioZET.pl/PAP/Reuters/AFP