Obserwuj w Google News

3 tys. klas zamkniętych przez Covid-19. "Spodziewamy się, że ta liczba wzrośnie"

PAP
1 min. czytania
13.09.2021 11:32
Zareaguj Reakcja

Powrót do szkół skończył się zamknięciem około trzech tysięcy klas we Francji. 67 proc. dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat otrzymało tam pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi - poinformował w poniedziałek minister edukacji Jean-Michel Blanquer.

pusta klasa
fot. Julian Sojka/East News (zdjęcie ilustracyjne)

W nowym roku szkolnym we Francji, 2 września, naukę rozpoczęło prawie 12,3 mln uczniów. Od powrotu do szkół około 3 tys. klas zostało zamkniętych z powodu Covid-19, w tym 545 w minionym tygodniu – poinformował minister edukacji Jean-Michel Blanquer w poniedziałek w wywiadzie dla dziennika „Le Parisien”.

Koronawirus w szkołach we Francji. 3 tys. klas zamkniętych przez Covid-19

- Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku dni liczba zamkniętych klas wzrośnie, a następnie ustabilizuje się, zanim spadnie, jeśli podąży za krzywą zachorowań na koronawirusa, którą obserwowaliśmy na Reunionie, gdzie rok szkolny rozpoczął się dwa tygodnie wcześniej niż w metropolii – powiedział minister.

Redakcja poleca

Blanquer podał, że 67 proc. dzieci w wieku 12-17 lat otrzymało jedną dawkę szczepionki, a 54 proc. jest w pełni zaszczepione. Szczepienia dla dzieci powyżej 12 lat organizowane są również w szkołach od 2 września.

- Do końca miesiąca wszyscy uczniowie będą mogli się zaszczepić. Mamy nadzieję, że bardzo szybko przekroczymy barierę trzech czwartych zaszczepionych – oświadczył minister.

RadioZET.pl/PAP Autor: Katarzyna Stańko