Obserwuj w Google News

Koronawirus w Niemczech. 25-latek został zainfekowany w Mediolanie

1 min. czytania
25.02.2020 22:57
Zareaguj Reakcja

Koronawirus w Niemczech. Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Badenii-Wirtembergii na południu kraju - poinformowało we wtorek wieczorem ministerstwo zdrowia tego kraju związkowego.

Koronawirus
fot. PAP/EPA

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus dotarł do Niemiec. 25-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej został zainfekowany podczas pobytu w Mediolanie we Włoszech, zgłosił się do odpowiednich służb, kiedy zaczął mieć objawy przypominające grypę. We wtorek wieczorem ma trafić do szpitala.

Osoby z bliskiego otoczenia pacjenta będą przebywać w kwarantannie w domu i codziennie będą pytane o stan zdrowia

- poinformowało ministerstwo i dodało, że ci, u których wystąpią objawy choroby, zostaną zabrani do szpitala. W Niemczech potwierdzono wcześniej 16 przypadków zakażenia.

Naukowcy zarazili 18 makaków koronawirusem. Po eksperymencie zwierzęta zabito

Koronawirus w Europie

Nowy  koronawirus zabił już około 2,7 tys. osób, w większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła do ponad 80 tys.

Największa epidemia w Europie ma obecnie miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północych regionach Lombardii i Wenecji Euganejskiej, z ponad 322 zakażeniami i 11 zgonami. Również we wtorek Austria i Chorwacja potwierdziły swoje pierwsze przypadki zakażenia Covid-19. O dwóch nowych poinformowała Francja.

CZYTAJ TAKŻE: 

RadioZET.pl/PAP