Obserwuj w Google News

Kot zabił czteromiesięczne niemowlę. Zwierzę wskoczyło do wózka

1 min. czytania
09.03.2021 18:56
Zareaguj Reakcja

Nie żyje czteromiesięczne dziecko, na którego twarzy spał kot. Policja wszczęła w sprawie śledztwo - poinformowała służba pogotowia ratunkowego w obwodzie rówieńskim na Ukrainie.

Niemowlę w wózku
fot. EAST NEWS

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Według ustaleń policji chłopczyk był w wózku na podwórku pod opieką 36-letniej matki. Kobieta na kilka minut zostawiła dziecko, a po powrocie zobaczyła na twarzy syna siedzącego kota. Matka stwierdziła u dziecka brak oznak życiowych.

Nie żyje niemowlę, na którego twarzy spał kot 

Ojciec niemowlęcia przed przyjazdem pogotowia wykonał masaż serca dziecka. Jednak ani mężczyźnie, ani pracownikom pogotowia nie udało się uratować niemowlęcia. Jego śmierć biologiczną stwierdzono w szpitalu. W komunikacie policji czytamy, że przyczyną zgonu był niedobór tlenowy w organizmie spowodowany zamknięciem dróg oddechowych przez zwierzę domowe.

Redakcja poleca

Ukraińska redakcja BBC przypomina, że do podobnej tragedii doszło na Ukrainie w 2019 roku. Wtedy również na twarzy 9-miesięcznego dziecka, zostawionego bez opieki w wózku na podwórku, usiadł kot. Niemowlę udusiło się.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP