Obserwuj w Google News

Makabryczne odkrycie po wyparciu Rosjan. BBC: 13 ciał na 200-metrowym odcinku drogi

Bartłomiej Chudy
1 min. czytania
01.04.2022 12:02
Zareaguj Reakcja

Na 200-metrowym odcinku drogi pod Kijowem znaleziono 13 ciał, a co najmniej dwie ofiary to cywile zabici przez rosyjskich żołnierzy – podała w piątek stacja BBC. Telewizja udokumentowała dowody wskazujące na popełnienie przez Rosjan zbrodni wojennych.

BBC: Ciała 13 ludzi na drodze pod Kijowem
fot. AP/Associated Press/East News, zdj. ilustracyjne

Telewizja BBC informuje o 13 ciałach znalezionych przy drodze pod Kijowem. Wcześniej przywoływano informację o rosyjskich żołnierzach strzelających do mężczyzny z rękoma uniesionymi w górę w geście poddania się.

Odkrycie było możliwe, dzięki wyparciu wojsk Rosji z okolic Kijowa. Na jaw wyszły przerażające skutki ich krótkotrwałej okupacji – zaznacza BBC.

Redakcja poleca

Makabryczne odkrycie pod Kijowem. 13 ciał na 200-metrowym odcinku drogi

Na 200-metrowym odcinku drogi pomiędzy przydrożnymi wsiami Mria i Myla, na zachód od stolicy Ukrainy, ekipa stacji naliczyła 13 ciał. Potwierdzono, że dwie ofiary to cywile zabici przez wojska rosyjskie.

Pozostali nie zostali jeszcze zidentyfikowani – ich ciała leżą w miejscach, w których zostali zabici – ale tylko dwoje z nich ma na sobie możliwe do rozpoznania mundury ukraińskiej armii. Ekipa BBC mogła tam dotrzeć, ponieważ zaledwie 10 godzin wcześniej kontrolę nad obszarem przejęły siły ukraińskie. - Wszędzie były oznaki walk i ciężkich ostrzałów. Stacje benzynowe i hotel, który był znany ze względu na swoje spa i restaurację, były zrujnowane – opisuje brytyjska stacja.

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

RadioZET.pl/PAP