Obserwuj w Google News

Nie żyje ciężarna kobieta, która została ranna po ataku na szpital w Mariupolu

1 min. czytania
14.03.2022 07:28
Zareaguj Reakcja

Zmarła ciężarna kobieta, która odniosła obrażenia podczas bombardowania 9 marca oddziału położniczego w oblężonym przez wojska rosyjskie Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy.

Nie żyje ciężarna kobieta, która została ranna po ataku na szpital w Mariupolu
fot. AP /Associated Press /East News

Nie żyje ciężarna kobieta, która została podczas bombardowania 9 marca oddziału położniczego w oblężonym przez wojska rosyjskie Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy - poinformowała w poniedziałek agencja Ukrinform, powołując się na dziennikarkę Głosu Ameryki Asję Dolinę.

"Pierwsza ciężarna dziewczyna z reportaży foto/wideo z miejsca bombardowania szpitala położniczego nr 1 w Mariupolu, ta, którą wynosili na noszach, nie przeżyła. Zmarło też jej nienarodzone dziecko" – napisała dziennikarka na Facebooku.

W oblężonym przez wojska rosyjskie Mariupolu, na południowym wschodzie Ukrainy, bez żywności, wody i ciepła znajduje się 400 tys. mieszkańców - poinformowała w sobotę wieczorem ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa, cytowana przez agencję Ukrinform.

Redakcja poleca

Zdjęcia satelitarne, udostępnione w sobotę przez amerykańską firmę Maxar Technologies, pokazują pożary i poważne zniszczenia budynków mieszkalnych w Mariupolu, porcie nad Morzem Azowskim.

RadioZET.pl/ PAP/ Ukrinform

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje