Obserwuj w Google News

Martwy Polak w kabinie ciężarówki w Niemczech. Miał poderżnięte gardło

2 min. czytania
05.12.2020 16:27
Zareaguj Reakcja

Martwy Polak został znaleziony w Niemczech, w okolicy Magdeburga. Mężczyzna miał poderżnięte gardło, jego ciało odkryto w kabinie TIR-a na stacji benzynowej – podaje TVP Info, powołując się na relacje, zawarte na kilku grupach polonijnych. Według wstępnych ustaleń służb, do jego śmierci doszło kilka dni temu. 45-latek najprawdopodobniej się wykrwawił.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. AP/Associated Press/East News

Martwy Polak znaleziony został na jednej ze stacji benzynowych w miejscowości Hohe Börde w Saksonii ( Niemcy). Jak donosi m.in. "Dziennik Wschodni", zwłoki 45-letniego mężczyzny odkryto w kabinie TIR-a. Według wstępnych ustaleń śledczych 45-latek najprawdopodobniej się wykrwawił. Do tragedii miało dojść kilka dni temu. Na początku informacja o makabrycznej śmierci Polaka pojawiła się w Internecie – rodzina zmarłego apelowała o pomoc w tej sprawie.

Austria. Polski kierowca wjechał w reklamę przy autostradzie. Nie żyje

"W Niemczech został zamordowany mojej kuzynki syn, kierowca TIR-a. Został znaleziony w kabinie samochodu z poderżniętym gardłem. W czwartek był z nim ostatni kontakt, miał jechać do Polski" – miał brzmieć wpis krewnej 45-latka, który cytuje "Dziennik Wschodni".

29-letni Polak wśród ofiar krwawego weekendu w Chicago

Według doniesień lokalnych mediów mężczyzna zatrudniony był w niemieckiej firmie przewozowej. Pochodził z województwa lubelskiego.

Martwy Polak w kabinie TIR-a w Niemczech. "Znaleziony z poderżniętym gardłem"

Jak poinformowała w rozmowie z portale tvp.info rzeczniczka lubelskiej Prokuratury Okręgowej Agnieszka Kępka, rodzina zmarłego złożyła zawiadomienie w sprawie jego śmierci w zeszłym tygodniu.- Zostało wszczęte śledztwo dot. artykułu 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci – powiedziała dziennikarzom. Sekcja zwłok 45-letniego Polaka ma odbyć się w poniedziałek 7 grudnia. Wówczas będzie wiadomo więcej na temat potencjalnych okoliczności jego zgonu. Jak informuje portal, w sprawię zaangażowany jest również berliński Wydział Konsularny Ambasady RP. Przedstawiciele placówki w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" zapewnili, że są w kontakcie z bliskimi 45-latka, którym "przekazano wszystkie informacje i udzielono niezbędnej pomocy konsularnej".

Belgia. Wstrząsający wypadek. Polski kierowca spłonął w kabinie ciężarówki

"Dziennik Wschodni" skontaktował się także z funkcjonariuszami policji w Magdeburgu. " 21 listopada odnalezione zostały zwłoki polskiego kierowcy w jego pojeździe. Dokładnie w tzw. strefie odpoczynku na stacji benzynowej w Hohe Börde. Policja kryminalna wszczęła śledztwo w sprawie śmierci. W trakcie tego śledztwa nie znaleziono żadnych śladów ingerencji z zewnątrz" – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka magdeburskiej policji.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz  do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/TVP Info