Obserwuj w Google News

W Norwegii zaginęła 25-letnia Polka. Kobieta była ostatni raz widziana 21 listopada

Redakcja
1 min. czytania
28.11.2018 19:44
Zareaguj Reakcja

Norweska policja poszukuje 25-letniej Mai Justyny Herner z Polski. Kobieta ostatni raz była widziana 21 listopada i od tego czasu najbliżsi nie mają z nią kontaktu. Według nieoficjalnych informacji poszukiwana pojechała w góry.

Norwegia. Poszukiwania 25-letniej Maji Justyny Herner z Polski
fot. Politiet MøreRomsdal/Twitter, Trondheim Havn/Flickr/CC BY-SA 2.0

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podał serwis NPORTAL.no, kobieta wyszła z domu 21 listopada w komunie (gminie) Ostra w okręgu More og Romsdal w północno-zachodniej Norwegii. 

Maja Justyna nie wzięła ze sobą telefonu komórkowego oraz sprzętu turystycznego. Według nieoficjalnych informacji kobieta wybrała się na wycieczkę w góry. Auto poszukiwanej znaleziono na jednym z parkingów przy szlaku w kierunku szczytu Saudehorne. Może to oznacza, że kobieta zgubiła się lub spadła ze skały.

Znaleziono martwą Polkę zaginioną w Bułgarii. Ujawniono przyczyny śmierci

Poszukiwana 25-latka ma ma długie brązowe włosy, a w dniu zaginięcia była ubrana w czarne legginsy i wełniany sweter.

Według portalu od środy Polki szuka około 100 osób - policjanci, strażacy, ratownicy górscy oraz wolontariusze Czerwonego Krzyża. 

- Pracujemy nad opracowaniem mapy, gdzie dziewczyna może przebywać, ale nie jest to łatwe, ponieważ obszar jest bardzo duży — powiedział Sindre Molnes, oficer operacyjny lokalnej policji, cytowany przez NPORTAL.no.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat 25-letniej Polki proszone są o kontakt z norweską policją pod numerem telefonu +(47) 02800.

Polka zaginęła w kurorcie. Mogła zostać uprowadzona! [NOWE FAKTY]

RadioZET.pl/NPORTAL.no/PTD