Obserwuj w Google News

Policja zatrzymała "przemyt" kurczaków z KFC. Złamano zasady lockdownu

2 min. czytania
21.09.2021 16:43
Zareaguj Reakcja

Zaskakującego odkrycia dokonali policjanci w Nowej Zelandii. W samochodzie zatrzymanym w Auckland odkryli 100 tys. dolarów nowozelandzkich w gotówce oraz pełen bagażnik kurczaków z KFC. Mężczyźni usłyszeli zarzuty złamania surowych obostrzeń podczas pandemii koronawirusa, które obowiązują w kraju.

Przemyt kurczaków z KFC w Auckland
fot. Policja w Nowej Zelandii

Policja w Auckland podała, że otrzymała zgłoszenie o podejrzanym pojeździe poruszającym się po bocznej drodze na obrzeżach miasta. - Po dostrzeżeniu radiowozu, kierowca pojazdu zawrócił i odjechał w drugim kierunku, próbując uniknąć policji. (...) Pojazd został przeszukany, a funkcjonariusze znaleźli w nim gotówkę oraz dużo jedzenia na wynos - podał rzecznik policji w Auckland, cytowany przez BBC News.

Na policyjnych zdjęciach widać, że w pojeździe znajdowało się co najmniej trzy kubełki z kawałkami kurczaka, około 10 kubków sałatki coleslaw, duża paczka frytek i cztery duże torby zawierające inne produkty z lokalu sieci fast food KFC. W samochodzie znajdowało się również 100 tys. dolarów nowozelandzkich w gotówce. 

Przemyt kurczaków z KFC. Złamano zasady lockdownu

Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat, którzy do Auckland przyjechali z oddalonego o 121 km miasta Hamilton, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami za złamanie zasad dotyczących lockdownu. Auckland znajduje się w obostrzeniach na poziomie 4. Oznacza to, że wszystkie restauracje są zamknięte i nie mogą serwować dań nawet na wynos. 

Zatrzymani mogą otrzymać mandaty w wysokości 4 tys. dolarów. Za złamanie obostrzeń lockdownu w wyjątkowych przypadkach można otrzymać nawet pół roku pozbawienia wolności - przypomniało BBC News. Mężczyźni przemycający kurczaki z KFC mają zostać oskarżeni o naruszenie zasad zdrowia publicznego i jeszcze w tym roku mogą stanąć przed sądem.

To nie pierwszy raz, kiedy złamanie zasad obostrzeń podczas pandemii spotyka się ze zdecydowaną reakcją władz nowozelandzkich. W ubiegłym tygodniu 20-letni mężczyzna został oskarżony po tym, jak opublikował na Tiktoku wideo, pokazujące, jak opuszcza Auckland i kupuje dużą ilość jedzenia w lokalu McDonalds.

Do tej pory w 5-milionowej  Nowej Zelandii potwierdzono 4095 przypadków koronawirusa i zanotowano 27 zgonów z powodu Covid-19.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/BBC News